האם ניתן לבטל תביעת גירושין ולבקש שלום בית? - פורום שלום בית

שאלה חדשה
  • נעמה

נשלח ע"ינעמה 10:55, 22 ביוני 2015

הגשתי תביעת גירושין נגד בעלי ועכשיו החלטנו לנסות שלום בית. האם אפשר לבטל את התביעה?

השב
  • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

10:45, 25 ביוני 2015

נעמה שלום,

ברור שבאפשרותך לבטל את תביעת הגירושין ולבקש שלום בית. יחד עם זאת, גם אם את ובעלך מעוניינים בשלום בית, לא הייתי ממליצה לך לסגור את התיק בשלב זה, אלא להגיש בקשה לבית הדין הרבני בעניין שלום בית תוך הותרת תיק הגירושין פתוח, זאת מאחר ואינך יודעת מה ילד יום והאם שלום הבית בינכם אכן יצליח.
    כמו כן, אם תביעת הגירושין הוגשה באופן נכון בסיוע עו"ד המתמחה בתחום, יש יתרונות רבים להשארת תיק הגירושין פתוח.

תגובה
  • 11:46, 25 ביוני 2015

אם אשאיר את התביעה בתוקף בעלי לא יסכים לשלום בית וגם אם יסכים אז הסיכוי להצלחה יהיה נמוך כי הוא לא יאמין שאני באמת רוצה שלום בית. מה את מציעה לי לעשות?

תגובה
  • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

12:29, 25 ביוני 2015

מומלץ שתסבירי לבעלך כי רצונך בשלום בית הוא כנה ואמיתי, וכי לא ביטלת את התביעה לחלוטין משום שטרם הגעתם להחלטה סופית באשר לעתידכם ואין בכך כדי לפגוע בו.
    אם בעלך ימשיך להתעקש בתוקף על סגירת התיק וביטול תביעת הגירושין באופן מיידי, כדאי שתהיי ערנית לכך שאפשר ורצונו של בעלך בשלום בית אינו כנה לחלוטין וכל רצונו הוא לשנות את מאזן הכוחות.
    במקרה זה מומלץ לפנות לעו"ד המתמחה בתחום לקבלת ייעוץ.

תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

מטרתו של פורום זה הינה לסייע לזוגות אשר עומדים בפני הליך גירושין שלא בלב שלם, ומתלבטים באשר לעתידם הזוגי ולאפשרות המשך החיים המשותפים.

כמו כן הפורום יספק מענה משפטי  לשאלות העולות במהלך הליכי הגירושין באשר להשפעתה של תביעה לשלום בית על ההליכים בבית הדין הרבני, משמעותם של הסכמי שלום בית ולחילופין גירושין, מה קורה במצבים בהם רק אחד מהצדדים חפץ בשלום בית ועוד.