חנייה בניגוד לכיוון התנועה - פורום תעבורה

שאלה חדשה
  • רפי להבי

נשלח ע"ירפי להבי 21:08, 6 במרץ 2012

האם יש חקיקה האוסרת חנייה בניגוד לכיוון התנועה בדרך/רחוב דו סטרי/ת? אם יש חקיקה כזו, מדוע אין המשטרה אוכפת זאת? היציאה של כלי רכב מחנייה בניגוד לתנועה נראית לי ממש מסוכנת, אך מרובה מאד, בעיקר אצל נהגים הממהרים לתפוס מקום חנייה לפני שיבוא מישהו בכיוון הנכון ויחנה. בעת פעולת החנייה הם נוסעים, כמובן, בניגוד לכיוון התנועה ואחר כך שוב, מסתכנים ומסכנים בעת יציאתם.

השב
  • 18:59, 7 במרץ 2012

את האמת שבדיוק השבוע ראיתי דוח משטרה על מכונית ליד הבית שלי. הצצתי לבדוק במה מדובר: 100 שח על חנייה בניגוד לכיוון התנועה.
    מסתבר שיש שוטרים שאוכפים את זה.
    אם זה משהו שחוזר על עצמו לידך, תתלונן למשטרה, אחרי שיחלקו שם כמה דוחות אנשים יבינו לא לחנות ככה.
    חג שמח

תגובה
  • מנהל הפורום:דודי דויטש, משרד עורכי דין

עו"ד דודי דויטש,מנהל הפורום

00:46, 11 במרץ 2012

רפי שלום
    תקנה 72א(1) לתקנות התעבורה אוסרת חניית רכב בניגוד לכוון הנסיעה.
    לעניין האכיפה, הרי שלא ניתן לתפוס כל נהג וכל עבירה, והמשטרה מנווטת את כח האדם העומד לרשותה ע"פ מדרג חומרת העבירות.
    שבוע טוב.

תגובה
  • 05:57, 11 במרץ 2012

תודה לעו"ד דויטש על תשובתו הברורה המפנה לתקנה 72א(1).
    סייעת לי מאד ואפנה גם אל המשטרה וגם אל עיריית רעננה, בה אני מתגורר.
    רחובותיה של רעננה מלאים כלי רכב החונים בניגוד לכיוון התנועה ורעננה מתהדרת ב"משטרה עירונית" מצויינת.

תגובה
מנהל הפורום:שי גלעד - משרד עו"ד

מנהל הפורום: שי גלעד - משרד עו"ד

בוגר תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ומחזיק ברישיון עריכת דין למעלה מ-25 שנה. עיקר עיסוקו בת
למידע נוסף

053-9374959 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגולשים-נהגים אשר להם שאלות מעולם עבירות התנועה, החל מקנסות תעבורה, שלילת רשיון, פסילה מנהלית, תיקי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת ומעורבות בתאונות דרכים.