לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
טל

כמות אלכוהול מותרת בדם

דודי שלום, בשבועיים האחרונים שמעתי ממספר מקורות שונים שהתרחש שינוי בחוק, ועל פיו אסור לשתות אף לא טיפה של אלכוהול ולנהוג. כלומר בעוד שפעם היה מותר עד 240 מק"ג בבדיקת הינשוף - כיום כל רמה מעידה על נהיגה בשכרות. הדבר נשמע לי מוזר מאחר והוא פוגע בעקרון המידתיות, ויגרום לכך שאם מישהו שתה יין בארוחת הערב - יהיה עדיף לו כבר לשתות כאוות נפשו מאחר ובלאו הכי אם ייעצר לבדיקה - ייתפס. האם הדבר נכון? תודה, טל

item.Author מנהל הפורום דודי דויטש, משרד עורכי דין

טל שלום, ראשית, החוק אינו אוסר על שתיה. בישראל מותר לשתות כמה שרוצים. החוק אוסר על נהיגה בעת שרמת האלכוהול בדם עולה על 240 מיקרוגרם בכל ליטר של אויר נשוף (אקוויולנטית ל-50 מיליגרם אלכוהול בכל 100 מיליליטר של דם). היות ולך כנהג אין כל אפשרות לדעת מה רמת האלכוהול שלך בדם לאחר ששתית, הרי שמומלץ מאד להמנע כלל מנהיגה לאחר שתיה. הגם שהחוק קובע שכרות מכמות של 240 מ"ג כאמור, רף האכיפה עומד כיום על 290 מ"ג ומעלה. לשאלתך- אם תיבדק וימצא שיש בדמך אלכוהול במידה נמוכה מ-290 מ"ג, הרי שתשוחרר בברכת נסיעה טובה. בהצלחה

נטלי

דודי שלום , לפני בערך שבוע עברתי תאונת דרכים קשה מאוד. שתיתי כוס אחת של וודקה בפאב . בתאונה נפצעתי מאוד קשה וקיבלתי מכות חזקות בראש ובכתף. בבדיקה דם שנערכה לי התוצאה הייתה 184 mg . בתאונה לא הייתה מעורבות של המשטרה , אבל ברצוני לשאול האם יכולים לשלול לי את הרישיון בגלל כמות כזאת ? ומהי הכמות המותרת ? האם זה הרבה ? והאם מסוכן לי לתבוע את הביטוח חובה ? אשמח לקבל תשובה , תודה רבה נטלי .

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תעבורה