לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
רונן (שם בדוי)

ייעוץ בנוגע לתביעה על תאונת דרכים

שלום לכם, לפני כחודש וחצי חניתי ברחוב נורדאו בתל אביב, בצד שמאל המקביל לרחוב. כשהגעתי לרכב, התכוונתי לצאת מהחניה, התחלתי את היציאה ורכב נכנס בי, במהירות מעל המותרת לנסיעה ברחוב זה. לי באותו שבוע הסתיים הביטוח מקיף ועוד לא הספקתי לחדש אותו, חידשתי רק את הביטוח חובה על מנת שאוכל להמשיך ליסוע. כך שאין לי מה להפעיל את הביטוח שלי. באותו היום, הזמנתי גרר, לקחתי את הרכב שלי למוסך, שילמתי על כל הנזקים והמשכתי בדרכי. לפני כחודש, קיבלתי שיחה מחברת הביטוח של הצד השני, שהם תובעים אותי על סך של 81,000 ש"ח לאחר שבועיים, קיבלתי מכתב עם בקשה לתשלום הפיצויים על סך 63,000 ש"ח התייעצתי עם שני עורכי דין הראשון אמר לי ללכת עם זה לבית משפט ולבמקרה הטוב לנסות להוציא שאשלם 75% מהנזק (אך במקרה זה גם אצטרך לשלם את הוצאות עורך הדין של חברת הביטוי) השני אמר לי שהוא חושב שנכון יותר לנהל משא ומתן עם חברת הביטוח על מנת שאשלם 80-85% מהנזק, מבלי ללכת לבית משפט. אך שניהם אמרו לי שאני אשם ואין דרך לצאת זכאי במשפט כזה מכיוון שיצאתי מחניה והחוק הוא ברור מאוד, המקסימום זה לקבל אשם תורם מהצד שלהם על המהירות הגבוהה שבה נסעו. מה דעתכם ? אודה לעזרה בהקדם. תודה רבה מראש. רונן.

item.Author מנהל הפורום דודי דויטש, משרד עורכי דין

רונן שלום, עליך לפנות לפורום המתמחה בנזיקין. בהצלחה

item.Author מנהל הפורום דודי דויטש, משרד עורכי דין

שלום רונן, עקרונית, אכן האשם עליך, היום וכאמור החובה על הנהג היוצא מחניה ו'מתפרץ' אל נתיב נסיעה. אך במקרים חריגים מאד תוכל להוכיח אשם של הרכב הנע בנתיב אליו נכנסת. תוכל לנסות לנהל מו"מ מול חברת הביטוח, ובהיעדר הצלחה - לשקול שוב פניה אל ביהמ"ש. כפי שציינת, פניה לביהמ"ש אכן עלולה להכניס אותך להוצאות, וגם תוצאות הדיון אינן מובטחות מראש ועלולות להיות לרעתך. בהצלחה.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תעבורה