לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
סני

מהירות מופרזת ברירת קנס הומרה למשפט

נתפסתי במהירות מופרזת בכביש רמת חובב ב"ש של 127 בכביש 4 מסלולים עם הפרדת גדר בטון!! לדברי השוטר המהירות המותרת רק 90 למרות שאין שילוט המורה על כך.וקיבלתי ברירת קנס. השוטר בדק פרטים במחשב ואמר שיתכן שיהיה אזהרה בלבד ולא לדאוג.במחשב המשטרתי רשום שאני בפסילה ונוהג ללא רישיון. כמובן שלשוטר לא היתה ברירה ורשם קנס 750 ש"ח 8נקודות.שאלתי אותו למה לא עוצר אותי הרי אני עבריין מועד(עורבא פרח כמובן שהכל שטויות)אמר לי לגשת למשרד התחבורה ולסדר העניין. ניגשתי מבוהל מידית ונמסר לי שהכל בטעות והכל בסדר. כתבתי בקשה לביטול הקנס או המרה בהזהרה עם תיאו הנסיבות וקיבלתי תשובה שלילית. ביקשתי להישפט. לאור הנ"ל מה סיכויי לזכאות כתוצאה מהעוול שנגרם לי בגלל טעות במחשב המשטרתי? תודה מראש

item.Author מנהל הפורום דודי דויטש, משרד עורכי דין

סני שלום, ברגע שבקשת להישפט בגין הדו"ח הנ"ל, יש לבחון את התשתית הראייתית לשם זיכוי בתיק. כלומר, העובדה שהשוטר טעה לחשוב שהנך נוהג בפסילה אינה שיקול לעניין זיכוי בתיק. יתרה מכך, היה בידך להגיש למפנ"א (מרכז פניות נהגים ארצי) בקשה להמרה באזהרה בתוך 30 יום מקבלת הדו"ח. לאור האמור, אמליץ להיוועץ בעו"ד מתחום התעבורה אשמח לעמוד לרשותך בכל שאלה נוספת. 0544-201520 עו"ד דויטש

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תעבורה