לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
רוני

האם ניתן לבצע "ניתוק תושבות" ולהמשיך לשלם ביטוח לאומי ?

עזבתי את ישראל עם משפחתי לפני כמעט שנה. בשנה הבאה אני מעוניין לבקש את סגירת התיק שלי בטענה שאינני תושב ישראל יותר (למרות שעברו פחות 3 שנים מרגע העזיבה) מכיוון ש : - מכרתי את ביתי בארץ ואין שם שום נכס יותר על שמי - אין לי רכב, או רכוש בארץ - אין לי הכנסה בארץ - אין לי אישה וילדים בארץ אני מעוניין להמשיך ולשלם ביטוח לאומי כדי לשמור על זכויותי בקופת חולים (שירותי הבריאות במדינה שאליה עברתי אינם "מדהימים") והשאלה היא האם מס הכנסה יכול לאלץ אותי להפסיק את התשלום לביטוח לאומי, כתנאי להכרה בי כמי שאיננו תושב ישראל. הערה: הייתי תושב חו"ל במשך שנים רבות, שבתי לארץ לפני כ 12 שנים, ניצלתי את ההטבות המגיעות לי כ "תושב חוזר" והחלטתי לעזוב שוב...

אורית פדרליין-דודאי

שלום רוני, סביר להניח שמס הכנסה לא ייאלץ אותך להפסיק את התשלום אבל הביטוח הלאומי לא יכיר בך לאחר ניתוק התושבות.

רוני

האם יש קשר בין ביטוח לאומי ומס הכנסה. האם העובדה שביצעתי "ניתוק תושבות" ממס הכנסה מדווחת לביטוח לאומי ואז גם הם מבקשים ממני להתנתק, או שמדובר בשני גופים שאינם קשורים זה לזה ? ( נ.ב : הבנתי שיש תכניות אלטרנטיביות, כמו "וולקאם" (לשעבר "דרכונאים") של קופת חולים מכבי, שנותנים פתרון כמעט מושלם לישראלים שאיבדו את מעמד התושבות שלהם בביטוח הלאומי)...

אורית פדרליין-דודאי

יש קשר בין ביטוח לאומי למס הכנסה. לכן סביר שמס הכנסה לא ייאלץ אותך אבל ביטוח לאומי לא יכיר בך.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום רילוקיישן