לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
סתיו דנילוב

חלוקת ימי שהות ילדים במשמורת משותפת שבהסכמת שני ההורים

שלום הילה. שמי סתו אני האבא. אני ואישתי פרודים, לא גרושים רשמית, גרים כל אחד בדירה שלו, ולנו שני ילדים משותפים, בני 3 ו5. שנינו החלטנו, בהסכמה משותפת, על משמורת משותפת של הילדים (חצי חצי). שנינו עובדים. אני שכיר והיא עצמאית. שנינו שותפים מלאים בגידול וחינוך הילדים. השאלה שלי היא, איך אפשר לחלק את זמני השהות שווה בשווה, בצורה הגיונית, כך שלכל אחד מאיתנו ההורים, יהיו ימים קבועים. לדוגמה, מאחר ואני שכיר ואישתי עצמאית, שעובדת עם לקוחות, אני תמיד תלוי בזמני העבודה שלה. כמובן שכל אחד מאיתנו רוצה לראות כמה שיותר את הילדים (נכון לעכשיו, זה יום אצלי ויום אצלה). ואם לדוגמה, אני (או היא) ארצה לעסוק במשהו פעם או פעמיים בשבוע, כמו אימוני ספורט או קורס מסויים ביום קבוע בשבוע (מיום א עד ים ה) , אני לא יכול לקבוע משהו, כי הילדים יום אצלי ויום אצל האמא, ומאחר ובשבוע 7 ימים, בכל שבוע ימי שהיית הילדים אצל כל הורה משתנים. מה עושים במקרה כזה? האם יש פתרון משפטי למקרים אלה? האם משפטית ניתן להשיג ימי שהות קבועים בשבוע, מראשון עד רביעי? ניסינו לחשוב על אופציית ימים קבועים לדוגמה מראשון עד רביעי, אבל בגלל שסופי השבוע גם מחולקים חצי חצי, אז אחד ההורים תמיד יגיע למצב שתי לילות או יותר ללא הילדים.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום הסדרי ראיה - משמורת, זמני שהות ואבהות