לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
קרן כהן

אחוזי נכות שהשתנו והעיריה מבקשת החזר רטרו על הנחה

בשנת 2018 לאחר גילוי גידול סרטני בראש והליך רפואי מסובך קבלתי 100%נכות וא.כ.ע זמני מביטוח לאומי. הגשתי בקשה להנחה בארנונה וקבלתי 80%. לאחר שנתיים ב 31/10/20 ביטוח לאומי קבע 55% נכות רפואית לצמיתות ו 60% א.כ.ע. המשכתי לקבל 80% הנחה בארנונה עד היום וחשבתי שאכן זכאית מכיון שביטוח לאומי מדווח לרשויות המקומיות כל שנה באופן אוטומטי. להפתעתי השבוע מתקשר אלי גזבר ממחלקת ארנונה וטוען שבביקורת עלה שמנובמבר 2020 אני לא זכאית להנחה ושהמשכתי לקבל אותה בטעות ועכשיו נדרשת לשלם רטרו את ההפרש ללא הנחה מדובר בסכום של כמעט 20 אלף שח. אני מבינה שאינני זכאית להנחה בגלל שירדו לי אחוזי הנכות אבל האם העירייה רשאית לבקש את הכסף חזרה שהם נתנו הנחה בטעות הרי שכל שנה מדווח להם על זכאות ישירות מביטוח לאומי וגם בבקשה הראשונית שלי היה כתוב שאחוזי הנכות הם זמניים. הם המשיכו לתת הנחה מה שגרם לי לחשוב שאני זכאית ועכשיו מבקשים הכל חזרה אם היו עושים ביקורת עוד 10 שנים היו מבקשים חזרה 10 שנים אחורה? זאת טעות שלהם, הם לא קיבלו דיווח על זכאות להנחה ובכל זאת נתנו נסיתי לדבר איתם הם אומרים שאני חייבת לשלם ומוכנים רק לפרוס לי בתשלומים. האם יש לי אפשרות לערער ? אולי להגיע לפשרה חצי חצי. אודה לייעוץ לזכויותי תודה רבה

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ארנונה