לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אתי בו

הנחה בארנונה לנכה 100% + חיוב ארנונה למחסן

אני בעלת נכות רפואית 88% ואי כושר 100% שנקבעו לאחר מאבקים מול הביטוח הלאומי. בדצמבר 2022 ביטוח לאומי הכיר בנכות רטרואקטיבית החל מפברואר 2020. אני גרה ביישוב כפרי קהילתי בשומרון, פניתי למועצה לבקשת הנחה רטרואקטיבית משנת 2020 - המועצה לא אישרה, אך הסכימה לתת לי החל משנת 2022. ובתנאי שפקח יבוא לנכס כדי לוודא שאין לי יחידת דיור שמכניסה לי כסף (לטענת הגזבר), אע"פ שאין התניה כזאת בצו הארנונה וידוע לי מתושבים נוספים בעלי נכות זהה שלהם לא שולחים את הפקח ומאשרים להם רק בהצגת המסמך מביטוח לאומי. בלית ברירה נאלצתי לאפשר לפקח לבקר בנכס. קיבלתי הנחה של 80% ללא הגבלת מ"ר החל משנת 2022 וזוכיתי רטרואקטיבית בסכום של 8090 ש"ח. ביקשתי לקבל את הסכום כהחזר כספי, ונאמר לי שלא ניתן והסכום יהיה ביתרת זכות שממנו יקזזו תשלומים עתידים לשנת 2023. במהלך שנת 2023 קוזזו חשבונות המים והארנונה מיתרת הזכות ומדי פעם מצאתי טעויות חישוביות במאות שקלים לרעתי ובזכות ערנותי דאגתי שיתוקן. בשנת 2019 נעשה סקר נכסים שבו הוחלט לחייב מרתפים עם כלים סניטריים בסווג מגורים. ברשותי בית פרטי שבקומת המרתף יש מחסן 40 מ"ר עם כלים סניטריים שנבנה ע"פ היתר הבנייה והשימוש שלו בהיתר הינו מחסן עם כלים סניטריים ואסור למגורים. המועצה החליטה לחייב אותי בארנונה למגורים בהגדרת מרתף למגורים עם כלים סניטריים. טענתי שזה לא הגיוני לחייב במגורים בניגוד לשימוש בהיתר, מאחר ובהיתר נקבע מחסן שאוסר עליי להשתמש למגורים ואילו במרתף אין איסור. יש לציין שעד לסקר לא חויבו כלל מחסנים ומרתפים. החל משנת 2019 אני משלמת 40 מ"ר למגורים נוספים ושאין ביכולתי להשתמש בהם למגורים. בתחילת שנת 2024 פניתי שוב בבקשת הנחה לנכה ושוב הם מבקשים לשלוח לי את הפקח לבדוק אם אני משכירה יחידת דיור. א. אין התניה בצו הארנונה לביקור פקח וכעובדה שלתושבים אחרים שיש ברשותם יחידות דיור מושכרת לא שולחים פקח. ב. בהנחה והייתי מבצעת עבירה, הפקח אינו יכול להוכיח כי אני משכירה ובכך מייצרת הכנסה מהנכס, אלא רק שימוש בניגוד להיתר. ג. היות ושטח המחסן ממילא מחוייב בארנונה למגורים - מה הם רוצים ? אשמח לייעוץ שלך 🙏 1. מה עליי לעשות על מנת לקבל הנחה כמו כולם ? 2. האם ניתן לעשות משהו בנוגע לחיוב הארנונה על המחסן ?

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ארנונה