איך לוודא שעורך הדין ידאג לתובע לפיצוי הולם? - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
  • יניב

נשלח ע"ייניב 20:21, 27 בספטמבר 2014

שבוע טוב ושנה טובה. אני מחפש עו"ד לייצוג בתביעה ייצוגית. שכר טרחת עורך הדין ככל ויהיה ישולם לפי הסכם הפשרה או לפי פס"ד. מכיוון שכך איך אני יכול לוודא שלא אצא "מקופח" בהסכם? מעבר לתשובות בסגנון: "בחר לך עורך דין שאתה סומך עליו" או "כדי שייחתם הסכם פשרה עליך להסכים לו". מה המקובל ואיך אני דואג לעצמי? האם יש מקרים בהם עו"ד חותמים על הסכם ייצוג בו מוסכם כי תהיה קופה אחת עבור פיצוי לתובע ועבור שכ"ט עוה"ד ומשם נגזרים אחוזים לכל אחד מהצדדים? תודה מראש ושנה טובה. יניב

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

עו"ד עמנואל סולומונוב,מנהל הפורום

08:43, 29 בספטמבר 2014

יניב שלום,

שכר הטרחה נקבע ע"י ביהמ"ש ולא משולם על ידי התובע היצוגי
    ככל בתביעתו מתבררת כמוצדקת. זאת ועוד, שכ"ט הוא אף בפיקוחו של היועץ
    המשפטי לממשלה וגופים נוספים כמו המועצה לצרכנות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.