תביעת רופא - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • אורנה

  נשלח ע"יאורנה 09:11, 18 בנובמבר 2014

  עברתי כריתת רחם אחרי לידה קשה שבמהלכה היה לי דימום קשה מאוד. הרופא לא הסביר לי ונותרתי חסרת אונים במצב שאין לי שליטה או אפשרות לקבל חוות דעת של רופא נוסף. אני רוצה לדעת אם אוכל לתבוע את הרופא על רשלנות?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  21:10, 4 בדצמבר 2014

  אורנה שלום,
  לעיתים בעת דימום קשה מהרחם, יש הכרח לבצע כריתת רחם , והדבר בלתי נמנע ואינו קשור לרשלנות כלשהי, אולם לעיתים ניתן להוכיח כי התנהלות שונה של הצוות הרפואי היתה יכולה למנוע את כריתת הרחם, והדבר תלוי כמובן בנסיבות כל מקרה ומקרה. כדי לדעת אם כריתת הרחם בעניינך היתה בלתי נמנעת בנסיבות העניין, יש להזמין את התיק הרפואי המלא מבית החולים, ולבחון ביסודיות את התיק בעזרת רופא גניקולוג.
  כל טוב
  גיל קלופשטוק, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

מנהל הפורום: גיל קלופשטוק, עו"ד

עו"ד גיל קלופשטוק בעל תואר L.L.B במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, וחבר בלשכת עורכי הדין משנת 1992. בעלי
למידע נוסף

053-9374130 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה