התחייבות שלובה - פורום חוזים

שאלה חדשה
  • דוד

    נשלח ע"ידוד 20:09, 9 בספטמבר 2012

    בחוזה השכירות מתחייב המשכיר לתקן מיד נזקים כתוצאה מנזילות מים מהתקרה האם מחוייב המשכיר לפתור את שורש הבעיה-מקלחות בקומה שמעל או מספיק תיקון קוסמטי החוזר על עצמו כל פעם המדובר במסעדה בה נולים פיסות צבע וטיח כתוצאה מכך

    השב
  • 11:23, 10 בספטמבר 2012

    דוד שלום, למרות שהדבר לא נאמר מפורשות על ידיך, אני מניח כי כוונתך למצב בו גם הקומה שמעל, שהיא מקור בעיות הרטיבות, שייכת למשכיר או מצויה בחזקתו (ולכן יש באפשרותו "לפתור את שורש הבעיה" כדבריך). בנסיבות אלה, גם אם לא היה משכיר לך את הקומה שמתחת, בה אתה מנהל מסעדה, היתה עליו, כמי שנכס שלו גורם נזקים לנכס שמתחתיו, חובה, לתקן את מקור הבעיה, שגורמת לך נזקים. על אחת כמה וכמה, כאשר הוא משכיר לך את הנכס שמתחת לדירה שהיא מקור הנזק, וכאשר הוא התחייב לתקן מיד נזקי נזילות. גם אם אינו בעל הנכס שמעל למסעדה, דומה כי על המשכיר לדאוג ולהיות אחראי לכך שבעל הנכס שמעל יטפל בשורש הבעיה, ואם אינו עושה כן, לפצות אותך על הנזקים שגורמים התיקונים "הקוסמטיים".

    תגובה
  • 14:00, 18 בינואר 2013

    "השוכר מאשר כי הוא יודע שהמבנה הוא מבנה ישן העשוי מבזלת וכן ידוע לשוכר שמדי פעם ישנם נזילות מים
    המשכיר מתחייב לתקן מיד כל נזק שנגרם מנזילות מים בגג החנות ולשוכר לא תהיה כל טענה או תביעה כנגד המשכיר בגין נזילות מים"
    המשכיר-הבעלים של המלון,קושר את עניין הנזילות לעובדת המבנה ישן ומבזלת!האם הבנתי נכון?
    האם ניתן לשלולממני את זכות הקיזוז-סעיף 7,9,25 לחוק השכירות והשאילה?

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.