פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.

• תקינות "רשימת מסמכים" במסמכי ועדה רפואית

במסגרת ועדה רפואית קרן פנסיה העבירה לעמית מכתב בו היא פרטה את רשימת המסמכים שעמדו בפניה. אלא...

הודעה חדשה
    י יורם 21:27, 18 בינואר 2017
    21:27, 18 בינואר 2017
  • מודה על תשובתך ובהמשך אליה......

האם הסעיפים  המצוטטים להלן מהתקנון  יכולים  להוות בסיס לקרן פנסיה לפגוע בתשלומי...

הודעה חדשה
    א אלמוניות 20:07, 16 בינואר 2017
    20:07, 16 בינואר 2017
  • המסמכים אליהם קרן פנסיה צריכה להתייחס בוועדותיה

ועדה של קרן פנסיה היתה צריכה לקבוע נכות רטרואקטיבית אחורה, משנת 2005 ואילך. הקרן קיימה 2...

ק קובי 15:17, 14 בינואר 2017
    15:17, 14 בינואר 2017
  • האם קרנות פנסיה מוגבלות במתן קביעות לצמיתות

האם זה נכון שבהתאם להוראות המומנ על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר בלתי ניתן לקבו בקרן...

ק קרן 15:01, 14 בינואר 2017
    15:01, 14 בינואר 2017
  • עדכון על מנת להימנע מטענה כביכול היה ניסיון מרמה

קרוב משפחה של נכה טיפל בעבורו בכל למול ביטוח לאומי וקרן פנסיה, אלא שעתה הנכה מטפל בענייניו...

• מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

אני לא חושב שניתן לבסס טענת מירמה על אי עדכון כזה, אבל אני קורא שהמצב בו לנכה יש מישהו שמייצג אותו, אינה נוחה לאותו מישהו, ולכן אני, אילו הייתי קרוב המשפחה, הייתי מודיע ל לתשובה המלאה...

א אלמונית 19:35, 6 בינואר 2017
    19:35, 6 בינואר 2017
  • ביטוח חובה עסקי/לא עסקי

שאלה לי: כשמחדשים ביטוח חובה ישנו שאלון ובו השאלה האם הרכב ישמש למטרה עסקית, ויוכר כהוצאת...

זה לא יכול להזיק לך, למעט העובדה שהביטוח יקזז את המע"מ מהפיצוי

ר רונית 13:31, 3 בינואר 2017
    13:31, 3 בינואר 2017
  • נכה שלא יכול לטפל בענייניו

למול הקרן נטען שהנכה לא יכול לטפל בענייניו, על בסיס זה הקרן הסירה ההתיישנות וקבעה כי בעבר קרי...

עקרונית - צריך להודיע, אבל אם בן המפחה שלו עוזר לו, למה להודיע? פשוט תעזור וזהו.

א אלמונית 14:27, 28 בדצמבר 2016
    14:27, 28 בדצמבר 2016
  • אי נטילת מלוא מינון תרופתי האם עלול לפגוע בקצבת נכות אכ"ע

אדם סכיזופרן המקבל קצבה מקרן הפנסיה, והפסיכיאטר רושם לו מינון תרופתי X, אלא שהאדם לא לוקח את כל...

ראשית, קשה להם לדעת את זה אם הוא לא מספר להם. שנית, הם נותנים פיצוי על מצב רפואי. לא על התנהלות שגויה. אני מסתייג רק בדבר אחד - תסתכלו בפוליסה או בתקנון הקרן, האם יש להם לתשובה המלאה...

א אלמונית 14:15, 28 בדצמבר 2016
    14:15, 28 בדצמבר 2016
  • תביעת ביטוח של תנועת נוער

הבת שלי קבלה כווייה חמורה (דרגה 2 עמוקה מאוד 30 סמ"ר) בעקבות תה ששתתה בפעילות בתנועת...

אפשר לתבוע אותם אבל תצטרכו להוכיח אחריות. בלי אחריות של המבוטח שלהם הם לא ישלמו. אפוציה נוספת היא לתבוע את ביטוח תלמידים. שם לא צריכים להוכיח אחריות. רק נזק

ר כ רז כהן 13:44, 26 בדצמבר 2016
    13:44, 26 בדצמבר 2016
  • שכר טרחת עו״ד בפיצוי נזקי גוף

הגשתי תביעת נזקי גוף בעקבות תאונה שקרתה לי. עורך הדין שמטפל הגיע לפשרה שנראית לי טובה, אבל אומר...

עורך הדין צודק. לא כתבת את זה אבל אני מניח שמדובר בתאונת דרכים ובמקרה כזה הוא זכאי ל-11% + מע"מ מהסכום, בהנחה שמדובר בפשר לאחר שהגשתם תביעה לבית המשפט. אם היה מדובר בתא לתשובה המלאה...

ל לילך 12:16, 25 בדצמבר 2016
    12:16, 25 בדצמבר 2016
  • נכה באובדן כושר מלא אשר מקבל סל שיקום מביטוח לאומי

1. נכה באובדן כושר מלא אשר מקבל קצבה מביטח לאומי ומקרן פנסיה, האם עליו לדווח לקרן פנסיה על קבלת...

על מנת לענות על כל אחת מהשאלות ששאלת, יש לבחון את תקנון הקרן.

א אריק 12:20, 20 בדצמבר 2016
    12:20, 20 בדצמבר 2016
  • אופן הדיווח לקרן על הטבה במצבה סיעודי, ועל כך שאין לתת החלטה לצמיתות

אני מסייעת לקרובת משפחתי כבת 45 והגשתי בעבורה לקרן הפנסיה תביעה לקצבה סיעודית, לתק'...

ראשית, אני חייב לברך אותך, ולציין שרוב האנשים לא היו מעדכנים את קרן הפנסיה בהטבה זו. זה יושר שאינו מצוי. כיון שהחלטת לדווח להם על ההטבה, אני הייתי מנמק את הסיבה לה, כלומר לתשובה המלאה...

כ כוכי 23:36, 14 בדצמבר 2016
    23:36, 14 בדצמבר 2016
  • נכה אכ"ע שנקבע לגביו בקרן פנסיה שהוא בכושר עבודה וההשלכות לכך

עמית המקבל 100% קצבת נכות מקרן פנסיה, ומתחיל לנסות לעבוד.... ככל שנסיונו יצליח והוא ירוויח...

אם הנכה חזר לעבודה, ואם הקרן תקבע שזו ההוכחה שהוא החזיר לעמצו את כושר העבודה, אז כשהוא יחזור למצב אי כושר, הוא יצטרך לעבור את כל התהליך מההתחלה

א אלמוני 10:51, 11 בדצמבר 2016
    10:51, 11 בדצמבר 2016
  • תודה על המענה, באותו נושא רציתי לשאול האם ככל שלא מערערים ניתן יהיה בהמשך החיים לדרוש שוב קצבה סיעודית

ככל שלא יוגש ערעור על אי זכאות לקצבה סיעודית, מה המשמעויות לכך לגבי העתיד?? האם בעתיד ניתן יהיה...

לא תקבלו קיצבה סיעודית כל עוד הקרן לא תקבע שאתם סיעודיים. אם אתם לא רוצים לערער, חכו כמה חודשים ופנו שוב בטענה למצב חדש

ל ללא 14:26, 6 בדצמבר 2016
    14:26, 6 בדצמבר 2016
  • במקום השאלה הקודמת: החלטה בתחום הסיעודי

בידי הקרן היה דו"ח ביטוח לאומי שירותים מיוחדים אלא שהקרן דרשה מהעמית דווקא מכתב מרופא מטפל...

נ נחמה 14:27, 4 בדצמבר 2016
    14:27, 4 בדצמבר 2016
  • משמעות טעויות שנפלו במכתב/החלטה המתייחס לתחום הסיעודי

קרן פנסיה קבעה כי העמית נכה אכע 100% ואף פרטה את מועד תחילת המחלה, את מינון התרופות. אלא שהקרן...

אם הקרן התייחסה באורח מוטעה לנתונים שהיו בפניה, בוודאי שזו עילה טובה לערעור. אם מחליטים שלא לערער, לא תקבלו את מה שמגיע לכם מהקרן. לשאלה האם הביטוח הלאומי ייקח את מימצאי לתשובה המלאה...

ג גלי 13:44, 1 בדצמבר 2016
    13:44, 1 בדצמבר 2016
  • יפויי כוח לתביעה נזיקית אזרחית וסעיף העוסק בפלילים

עו"ד שמייצג אותי בתביעה נזיקית אזרחית, רשם ביפויי כוח אזרחי שהעביר לחתימתי סעיף זה...

זה סעיף סטנדרטי, אבל בהחלט ניתן לדרוש למחוק אותו

כ כוכי 21:55, 31 באוקטובר 2016
    21:55, 31 באוקטובר 2016
  • יפויי כוח לעו"ד שמונה מטעם לשכת הסיוע המשפטי

הרקע לשאלה: מונה לי עו"ד מהסיוע המשפטי, ביפוי הכוח שהעו"ד שלח לי רשום כי אני מייפה...

אין שום חובה להסכים והוא לא עושה לך טובה. משלמים לו על זה.

כ כוכי 15:31, 31 באוקטובר 2016
    15:31, 31 באוקטובר 2016
  • החמרה בכאבים לאחר ניתוח לכריתת מיניסקוס

שלום רב, לפני כשנה התגלה אצלי קרע במיניסקוס בהמצלת הרופא המנתח עברתי ניתוח לכריתת מיניסקוס....

על מנת להצליח בתביעה, תצטרכי להראות שרופא סביר לא היה מחליט על הניתוח. בשביל זה תצטרכי חוות דעת רפואית שתתמוך בעמדתך

ו ורוניקה 12:07, 9 באוקטובר 2016
    12:07, 9 באוקטובר 2016
  • תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה.

שלום. אחוזי נכות נפשיים שנקבעו ע"י מומחה מטעם בית משפט מוכרים לאחר מכן גם בביטוח לאומי...

הביטוח הלאומי אינו מקבל אוטמטית את אחוזי הנכות של מומחה בית משפט אבל בהחלט ניתן להביא את חוות הדעת לדיוני הביטוח הלאומי כראייה לנכות

ח חיים 14:52, 16 בספטמבר 2016
    14:52, 16 בספטמבר 2016
  • בקשה לדון בדלתיים סגורות (בערעור העוסק בנושא סיעוד) אשר נדחתה

בית דין אזורי לעבודה בתל אביב, הוגש כתב ערעור בו נתבקש בית הדין לדון בו בדלתיים סגורות. לאחר כ...

אפשר להגיש בקשה לדון שוב בעניין החיסיון באופן שכתב הערעור יהיה חסוי מאותם נימוקים

א א 15:55, 13 בספטמבר 2016
    15:55, 13 בספטמבר 2016
  • בנסיבות, איך לנהוג ביחס לערעור

שלום רב, ערעור הוגש לגבי אי התייחסות קרן פנסיה לעניין הסיעודי. אלא שהקרן במענה לפניה אליה...

טכנית - מדובר באותו דבר לכן זה לא משנה איך תקרא לזה. העיקר שהשגת את מה שרצית...

א א 13:58, 11 בספטמבר 2016
    13:58, 11 בספטמבר 2016
  • החזר ממכבי בגין ניתוח רפואי

טרם הרפורמה בקופת חולים, מכבי אישרה לבעלי מכבי מגן זהב סבסוד/החזר בגין ביצוע ניתוח מטעם רפואי...

את יכולה לדרוש מהם את טבלאות ההחזרים שהיו תקפות לפני הרפורמה. הטבלאות מפורסמות ונגישות לציבור

א א 15:31, 4 בספטמבר 2016
    15:31, 4 בספטמבר 2016
  • תודה על תשובתך אך רציתי לחדד ולשאול ....

השבת לי שעל מנת שקרן פנסיה תתייחס ותקבע קביעות לגבי נכות סיעודית אין צורך לבקש תיקון הפרוטוקול...

אם הקרן תתייחס לעניין הסיעודי, הדבר יהווה ממילא תיקון ההחלטה. לכן - מדובר בסמנטיקה בלבד. אם אתה חושש - בקש גם את זה וגם את זה.

א א 14:53, 4 בספטמבר 2016
    14:53, 4 בספטמבר 2016
  • בנסיבות , האם בקשה לתיקון פרוטוקול והחלטת הועדה הרפואית חיוני או מיותר.

בגין שועדה רפואית קבעה קביעות בנושא אובדן כושר עבודה אך לא התייחסה כלל למצב סיעודי,הוגש ערעור...

הפרוטוקול הוא תוצאה של הדיון ומשקף אותו. אם הפרוטוקול אינו משקף את מה שנאמר - כדאי לבקש לתקנו, לא מערכאת הערעור אלא מהועדה שכתבה אותו, אבל אם הוא משקף את מה שנאמר, ממילא לתשובה המלאה...

א א 12:44, 1 בספטמבר 2016
    12:44, 1 בספטמבר 2016
עמוד מתוך17