ערעור על פסק בורר - פורום בוררות

שאלה חדשה
  • ימית

    נשלח ע"יימית 10:35, 13 בנובמבר 2013

    האם אפשר לערער על פסק בורר? אם כן תוך כמה זמן? תודה מראש!

    השב
  • מנהל הפורום:פישר רפאל, עו"ד

    עו"ד רפאל פישר,מנהל הפורום

    18:28, 14 בנובמבר 2013

    ימית שלום,

    על מנת כי תחול אפשרות ערעור על פסק הבוררות, הצדדים חייבים להסכים מראש על איזה מאפשרויות הערעור להלן:
    1. הצדדים להסכם הבוררות הסכימו מראש כי ניתן יהיה לערער על פסק הבוררות לפני בורר. במקרה כנ"ל חלים תנאים מסוימים לפיהם צריך להתנהל הליך הבוררות, בהתאם לאמור בסעיף 21א לחוק הבוררות, על מנת כי יהיה ניתן בסיומו לנהל ערעור כנ"ל.
    2. לחילופין, הצדדים רשאים להסכים על ערעור ברשות לבית המשפט על פסק בוררות אשר ניתן לפי הדין המהותי, אך ורק אם נפלה בו טעות יסודית ביישום הדין אשר יש בה כדי לגרום לעיוות דין.

    כמו כן, בפני צד להסכם בוררות קיימת אפשרות להגיש בקשה לבית המשפט לביטול פסק הבוררות בגין אחת מעשר העילות אשר מנויות בסעיף 24 לחוק הבוררות. יש להדגיש, כי היה ובחרו הצדדים באופציית הערעור הראשונה לעיל, ניתן להגיש בקשה כנ"ל רק בגין שתי העילות האחרונות (9 ו 10) המנויות בסעיף 24 והיה והצדדים בחרו באופציית הערעור השנייה לעיל, לא ניתן להגיש גם בקשה לביטול פסק הבוררות והצדדים רשאים לעלות בערעור בפני בית המשפט טענות בגין העילות המופיעות בסעיף 24 לחוק.

    תגובה
מנהל הפורום:פישר רפאל, עו"ד

מנהל הפורום: פישר רפאל, עו"ד

בעל ניסיון של 16 שנים בעבודה כעו"ד מסחרי, בין היתר במשרדי עו"ד גדולים, בחברת החיתום וההשקעות של הבנק
למידע נוסף

077-9968154 חיוג
הודעה

הפורום מבקש לעסוק בסוגיות בקשר עם הליך הבוררות אשר הולך ומבסס את עצמו כמנגנון מועדף לפתרון סכסוכים עסקיים, כאלטרנטיבה יעילה להתדיינות בבית משפט. 

 

התשובות בפורום אינן מהוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני אלא בהתאם לנסיבות כל מקרה לגופו.