ערעור על פסק דין בוררות - פורום בוררות

שאלה חדשה
  • דבי

    נשלח ע"ידבי 10:35, 29 בינואר 2014

    שלום האם צריך לפנות לבית משפט העליון כדי לערער על פסק דין בוררות?

    השב
  • מנהל הפורום:פישר רפאל, עו"ד

    רפאל פישר, עו"ד,מנהל הפורום

    18:32, 10 בפברואר 2014

    דבי שלום,
    הצדדים להסכם בוררות רשאים להסכים כי ניתן יהיה לערער על פסק הבוררות לפני בורר. במקרה כנ"ל חלים תנאים מסוימים לפיהם צריך להתנהל הליך הבוררות, בהתאם לאמור בסעיף 21א לחוק הבוררות, על מנת כי יהיה ניתן בסיומו לנהל ערעור כנ"ל.
    לחלופין, הצדדים רשאים להסכים על ערעור ברשות לבית המשפט על פסק בוררות אשר ניתן לפי הדין המהותי, אך ורק אם נפלה בו טעות יסודית ביישום הדין אשר יש בה כדי לגרום לעיוות דין.
    לתשומת לבך, על מנת כי תחול אפשרות ערעור על פסק הבוררות, הצדדים חייבים להסכים מראש על איזה מאפשרויות הערעור הנ"ל.

    כמו כן, בפני צד להסכם בוררות קיימת אפשרות להגיש בקשה לבית המשפט לביטול פסק הבוררות בגין אחת מעשר העילות אשר מנויות בסעיף 24 לחוק הבוררות.
    יש להדגיש, כי היה ובחרו הצדדים באופציית הערעור הראשונה לעיל, ניתן להגיש בקשה כנ"ל רק בגין שתי העילות האחרונות (9 ו 10) המנויות בסעיף 24.
    היה והצדדים בחרו באופציית הערעור השנייה לעיל, לא ניתן להגיש גם בקשה לביטול פסק הבוררות והצדדים רשאים להעלות בערעור בפני בית המשפט טענות בגין העילות המופיעות בסעיף 24 לחוק.
    בברכה,
    רפאל פישר, עו"ד

    תגובה
מנהל הפורום:פישר רפאל, עו"ד

מנהל הפורום: פישר רפאל, עו"ד

בעל ניסיון של 16 שנים בעבודה כעו"ד מסחרי, בין היתר במשרדי עו"ד גדולים, בחברת החיתום וההשקעות של הבנק
למידע נוסף

077-9968154 חיוג
הודעה

הפורום מבקש לעסוק בסוגיות בקשר עם הליך הבוררות אשר הולך ומבסס את עצמו כמנגנון מועדף לפתרון סכסוכים עסקיים, כאלטרנטיבה יעילה להתדיינות בבית משפט. 

 

התשובות בפורום אינן מהוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני אלא בהתאם לנסיבות כל מקרה לגופו.