הותקפתי מינית באנגליה אבל לא הגשתי תלונה - פורום עבירות מין

שאלה חדשה
  • רחל

נשלח ע"ירחל 11:18, 22 בפברואר 2016

שלום עד לפני 4 שנים חייתי באנגליה עם בן זוגי תושב אנגליה. אחרי שהודעתי לו שאני רוצה להיפרד ולחזור לארץ הוא תקף אותי מינית. ממש אחרי זה נסעתי לארץ ואף פעם לא התלוננתי עליו בארץ או באנגליה. אם אני אחליט שאני רוצה להגיש נגדו תלונה האם זה לא מאוחר מדי? ואיפה אני צריכה להתלונן באנגליה או בארץ?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד דרור שלום

עו"ד דרור שלום,מנהל הפורום

13:51, 22 בפברואר 2016

שלום רחל.
    כדי לענות על שאלתך חסרים לא מעט פרטים. אולם אשיב לך באופן כללי.
    את רשאית להגיש תלונה באנגליה, שם בוצעה העבירה ואני מניח שתקיפה מינית הינה עבירה באנגליה.
    עקרונית, ניתן להגיש כתב אישום בישראל בהתקיים מספר תנאים, בין היתר יש לבדוק האם התוקף הינו אזרח או תושב ישראלי היום או בשעת המעשה.
    לכן, אם בן זוגך דאז היה תושב או אזרח ישראלי דיני העונשין של ישראל יחולו עליו ויש באפשרותך להגיש נגדו תלונה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דרור שלום

מנהל הפורום: עו"ד דרור שלום

החל לעסוק בתחום המשפט לפני כ- 14 שנים, לפני כן שירת במשטרת ישראל כ -17 שנה. בין תפקידיו - קצין חקירו
למידע נוסף

053-9378363 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בכל הקשור לעבירות המין השונות, ידון בסוגיות כגון: מתי מתקיימת עבירת מין, מהן זכויות החשוד בעבירות מין, כיצד יש לנהוג במקרים בהם זומנת לחקירה בגין חשד לביצוע עבירת מין, מהם זכויותיך באם הורשעת בעבירת מין ומהן אפשרויות השיקום במקרה זה, זכויות קורבן עבירות מין, ההשלכות הכרוכות בהרשעה בעבירת מין, ליווי ודרכי טיפול בנפגעי עבירות מין.  כמו כן, הפורום יעסוק בעבריינות מין בקרב בני נוער.