לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
משה

הלנת שכר שנויה במחלוקת

לפני מספר חודשים השתחררתי מקבע. בתחילת הקבע שלי אסרו עלי להגיש טפסים לגמול השתלמות בגלל חוק פנימי, לפיו אם חלק מהקורסים שלקחת אזרחיים, ניתן להגיש את הטפסים רק סמוך למועד השחרור ולקבל את השכר רטרואקטיבית. וידאתי שיש לי מספיק שעות בקורסים ושמרתי את הטפסים עד לשחרור. בשחרור התברר שחסרות לי 20 שעות של קורסים. לא ברור מה היה מקור הטעות בחישוב כי עבר הרבה זמן מאז שהכנתי את הטפסים ואני פשוט לא זוכר מה הלך שם. כתוצאה מכך לא קיבלתי את גמול ההשתלמות. אם הייתי יודע שחסרות לי 20 שעות של קורסים הייתי משלים את זה מיידית. לא הייתה לי שום דרך לבדוק אם הטפסים התקבלו או לא. את הטפסים שמילאתי סמוך לכניסה לקבע מילאתי עם גורמים צבאיים שיתכן והטעו אותי אם החישוב של הקורסים (לצערי אני ממש לא זוכר מה גרם לי לחשוב שיש לי מספיק שעות). פניתי לכל הגורמים האפשריים בצבא והתלוננתי על הטעיה. בכל מקום החזירו לי תשובה עם ציטוט יבש של החוק וללא כל התייחסות להטעיה. האם המצב באמת שנוי במחלוקת כמו שאני רואה אותו או שעל פי חוק הצבא צודק וזו אשמתי המלאה שאין לי גמול השתלמות? האם אני יכול במקרה כזה להגיש תביעה לבית דין אזרחי לענייני עבודה נגד הצבא בתור מעסיק? מדובר על סכום של כ 5000 ש"ח. כדאי לי להתעסק בזה או שעדיף לשכוח מהעניין?

item.Author מנהל הפורום עו"ד אורית רוזן אור

לא מתקיימים יחסי עובד מעביד בצבא תביעות מוגשות בבג"צ בלבד

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משאבי אנוש ושכר