מס רכישה - פורום מיסוי מקרקעין

שאלה חדשה
  • אילנה

    נשלח ע"יאילנה 06:48, 8 באוגוסט 2013

    שלום, לפני כשנתיים מכרתי דירה ומיד קניתי. כיום אני רוצה למכור את הדירה שקניתי לפני כשנתיים ולשפר לדירה גדולה יותר. מה המיסים שיהיה עליי לשלם?

    השב
  • 19:11, 8 באוגוסט 2013

    אילנה שלום. במידה ובבעלותך ובבעלות התא המשפחתי שלך (בן זוג וילדים עד גיל 18 שנה) דירה אחת בלבד, ובמהלך תקופה של 4 שנים הקודמות למכירת בדירה הנוכחית לא היו בבעלותך שתי דירות בעת ובעונה אחת, הרי שככל שתמכרי את דירתך עד סוף שנת 2013 תוכלי לבקש פטור ממס שבח עפ"י סעיף 49ב(2) הישן. בעניין סכום מס הרכישה שעליך לשלם בגין רכישת דירה חדשה - הדבר תלוי בשווי תמורת הדירה שתרכשי, זאת מאחר והמס מוטל לפי מדרגות שניתן לבררן באתר רשויות מיסוי מקרקעין אשר כולל גם מחשבון מס רכישה לביצוע החישוב. מכל מקום, תשובתי נסמכת על מידע חלקי בלבד מאחר ולא ניתן לברר את כל העובדות באמצעות הפורום על כן , אין להסתמך עלהתשובה הניתנת במסגרת פורום זה לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועליך לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ואדים בליאכר

מנהל הפורום: עו"ד ואדים בליאכר

בוגר תואר ראשון בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה. שותף ומייסד משרד עורכי דין בליאכר את מלול. בעל
למידע נוסף

077-9977443 חיוג
הודעה

פורום מיסוי מקרקעין יעסוק בשאלות הקשורות במיסים העשויים לחול על עסקאות מכר / רכישת מקרקעין והדרך הנכונה והלגיטימית לתכנון עסקה באופן שתניב למוכר/קונה את המקסימום מתמורת העסקה תוך חשיפה מינימלית למס.
כידוע , בעסקאות מכר מקרקעין מעורבת תמיד שאלת המיסים החלים על העסקה ומכאן נגזרת החשיבות הרבה בתכנון אופן ביצוע העסקה, וכל זאת לפני כריתת חוזה.
יובהר כי התשובות בפורום אינן באות במקום היוועצות עם עו"ד מומחה בתחום, בייחוד שעסקינן בנושא כה מורכב, כשלפרטים הקטנים מיוחסת חשיבות רבה מאוד לצורך מתן תשובה מושכלת. הדבר מקבל משנה תוקף לאור השינויים התכופים בחקיקת המסים, ולאור הרפורמה במיסוי מקרקעין משנת 2014.  
האמור בתשובות בפורום זה הננו כללי ואין להסתמך עליו לצורך ביצוע עסקה כל שהיא ועל השואל לפנות לעו"ד מומחה בנושא, אשר יבחן את השאלה ויעניק חו"ד מקיפה.