פורום תיווך נדל"ן

שאלה חדשה
מנהל הפורום:שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

מנהל הפורום: שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

עורך דין ונוטריון. בעל תואר ראשון (B.A.) במנהל עסקים ובוגר במשפטים (LL.B.) המחזור השני (שנת 1999) של
למידע נוסף

053-9376323 חיוג
הודעה

בין אם אתם מוכרים או קונים דירה, שוכרים או משכירים דירה ו/או כל נכס אחר, וודאי שקלתם לפנות ולקבל שירות ממתווך נדל"ן. 

תפקידו של המתווך המקצועי הוא לדעת את שווי הנכס, להכיר את אופי השכונה והעיר שבהן שוכן הנכס, להציג בפני הלקוח את הנכס ולהתאים את הנכס לפי צרכיו ויכולותיו הכלכליות של הלקוח. 

בפורום זה תקבלו מענה על הסוגיות השונות העולות ביחסים בין המוכר למתווך, הקונה למתווך או בין המתווכים לבין עצמם לרבות לעניין תשלום דמי התיווך. 

• טפסים להסכמת שירותי תיווך ובלעדיות

שלום אני מתווכת מתחילה ורוצה להדפיס טפסים להסכמת שירותי תיווך ובלעדיות אני רוצה לרשום למעלה...

ג גילי 11:39, 12 בדצמבר 2016
    11:39, 12 בדצמבר 2016
  • עוד שאלה בבקשה בנוגע להסכם בלעדיות

האם בהסכם בלעדיות אני מחוייב לפרט את פעולות השיווק כלומר לרשום: עפי תקנון בחוק המתווכים יעשה...

• מנהל הפורום:שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

שלום רב ע"פ תקנות המתווכים במקרקעין (פעולות שיווק), התשס"ה-2004 הינך מחוייב לפרט את פעולות השיווק. ניתן להסכים עם הלקוח על פעולה/ות אחרות ובתנאי שיצויין מהן הפעולות ואם לתשובה המלאה...

ג גילי 10:53, 23 בנובמבר 2016
    10:53, 23 בנובמבר 2016
  • הדפסת טופס בלעדיות וטופס שירותי תיווך

עבדתי במשרד תיווך ועכשיו אני מתחיל לעבוד עצמאי,האם אני יכול להדפיס בבית דפוס טופס בלעדיות וטופס...

היי צריך לראות שאין בטופס דברים ייחודיים רק למשרד שעבדת בו, ושהוא אכן עומד בדרישות החוק העדכניות. אפשר לראות באינטרנט מספר דוגמאות ולשלב במידת הצורך מה שחסר. אין בעיה לתשובה המלאה...

ג גילי 01:12, 23 בנובמבר 2016
    01:12, 23 בנובמבר 2016
  • טופס שירותי בלעדיות וטופס הסכם שירותי תיווך

מתווך מתחיל השאלה שלי אם אני יכול להדפיס בבית על דף a4 טופס שירותי בלעדיות וטופס הסכם שירותי...

שלום רב לא חייבים העתקים של בית דפוס. אפשר עם נייר קופי בהתחלה כדי למסור ללקוח העתק מייד. (או למלא פעמיים את הטופס) כשתגדל הפעילות כבר יהיה עדיף לעשות זאת דרך בית דפוס לתשובה המלאה...

ג גילי 22:34, 21 בנובמבר 2016
    22:34, 21 בנובמבר 2016
  • עמלת תיווך שלא ביושר

שבוע טוב, אבקש לדעת, מתווך החתים אותי על דירה אחרי שסיפר לי שהדירה בבלעדיות של המשרד מה שגיליתי...

שלום רב אכן התנהגות המתווך אינה הולמת את הדרך המקובלת וייתכן כי בתביעה כנגדו תוכלי לחייבו אף בתשלום כלשהו, אם תוכלי להציג את כל הראיות, אולם לעניין החתימה שלך על המסמך לתשובה המלאה...

ח כ חנה כהן 12:00, 13 בנובמבר 2016
    12:00, 13 בנובמבר 2016
  • בניית חומה בין שכנים

שלום, קניתי שטח ובתכניות שהגשתי לוועדה מוצגת שם חומה ביני ובין השכן. יש לי מספר שאלות...

השאלה איננה קשורה לפורום תיווך. אנא שאל את השאלה בפורום המתאים.

א אייל 09:38, 15 באוקטובר 2016
    09:38, 15 באוקטובר 2016
  • המשך הבהרה לעניין שאלת קרוב

הכוונה לגיסה אחותה של אשתי. להבדיל מגיסה ב' - אשתו של אחי. הבנתי שיש הבדל גם לעניין קרוב...

אכן בס' 4א' ד' לחוק המתווכים מוגדר קרוב ל"עניין אישי" – "לרבות עניין אישי של קרובו או של גוף שהוא או קרוב שלו הם בעלי שליטה בו; "קרוב" – בן זוג, הורה, הורה הורה, אח או א לתשובה המלאה...

ת תמי 18:00, 7 באוקטובר 2016
    18:00, 7 באוקטובר 2016
  • קרוב

האם גיסה היא 'קרוב' לפי חוק המתווכים? (עניין אישי?)

א אלי 11:33, 7 באוקטובר 2016
    11:33, 7 באוקטובר 2016
  • סיום חוזה בלעדיות על מכירת דירה

נתתי את הדירה לתיווך לחצי שנה לבעלתיות והמתווך לא הצליח למכור אותה. נגמר התקופה והמתווך מנסה...

שלום רב כן אם אתה מוכר לאותו קונה שהגיע בתקופת הבלעדיות אתה מחויב עדיין למתווך. לא אתה לא חייב למכור את הדירה שלך כיום. בהצלחה,

מ מאיר 13:54, 19 בספטמבר 2016
    13:54, 19 בספטמבר 2016
  • האם המתווך זכאי לתשלום מהמוכר אם הקונה ביטל את העסקה ולא קיבל מהקונה ולו שקל אחד.

נחתמה עסקת תיווך עם מתווך, בתקופת ההתחייבות הובא קונה ונחתם עימו חוזה מכירה אצל עו"ד, לאחר...

שלום רב כל עוד לא נקבע אחרת בהסכם התיווך בין הצדדים, המתווך זכאי לשכרו. הזכאות לשכר טרחתו קמה עם חתימת החוזה אפילו אם הוא בוטל לאחר מכן. אפשר לפנות אליו ולבקשו להחזיר לתשובה המלאה...

ש ו שמעון ולדמן 17:40, 13 בספטמבר 2016
    17:40, 13 בספטמבר 2016
  • החזר דמי תיווך שכירות עבור דייר שעזב

נעשתה עסקת תיווך על השכרת דירה לשנה. לאחר 3 חודשים הדייר עזב (כאשר הוא מחוייב להביא דייר אחר...

שלום רב בעיקרון לא נכון. אלא אם הוסכם אחרת בין הצדדים בהסכם שכ"ט ביניהם. בהצלחה,

ד י דן יעקבי 08:05, 7 בספטמבר 2016
    08:05, 7 בספטמבר 2016
  • המוכר העלה את מחיר הדירה ב 10% נוספים

שלום פניתי למתווך בכדי שימצא לי דירה, המתווך מצא את הדירה ואנו סיכמנו על המחיר מול המוכר...

שלום למוכר הזכות לשנות את המחיר כמובן כל עוד פעולותיו נעשות בתום לב. בכל מקרה כל מכירה בתקופת הבלעדיות מזכה את המתווך בעמלה המוסכמת גם אם הקונה לא הגיע דרך המתווך. בהצ לתשובה המלאה...

ד דניאל 03:01, 31 באוגוסט 2016
    03:01, 31 באוגוסט 2016
  • שאלה לגבי גביית דמי תיווך להשכרה

האם יכול לקרות מצב, שדייר שרוצה לעזוב את הדירה לפני שהחוזה נגמר, ותפקידו בחיים הוא תיווך דירות...

שלום השאלה אם יש לו הזכות לצאת לפני הסיום תלויה בחוזה המקורי בין הצדדים. כנ"ל לגבי הזכות להביא דייר אחר. אם זה מקובל על הבעל הדירה אין כל בעיה עם הנושא. בהצלחה,

א אוריאל 14:02, 17 באוגוסט 2016
    14:02, 17 באוגוסט 2016
  • התחייבות המתווך כלפי קונה הנכס

חתמתי על הזמנת תיווך לקניית דירה . הדירה הוצעה לי במחיר גבוה וביקשתי יום-יומיים לחשוב המתווך...

שלום רב התשובה היא לא. ההחלטה למכור היא של המוכר וכנ"ל לגבי ההורדה במחיר. הפסד העסקה הוא גם של המתווך שלא יקבל את העמלה שלו. בהצלחה,

נ נטלי 11:54, 16 באוגוסט 2016
    11:54, 16 באוגוסט 2016
  • דמי תיווך- הסכם בע"פ

שלום, לפני כחצי שנה חתמנו על טופס תיווך עם עמלה בסך 2%, חצי שנה לאחר מכן, במעמד משא ומתן על...

שלום רב אם ההקלטה תתקבל והעדים יעידו אכן יש סיכוי להפחתה בדמי התיווך בהליך המשפטי. קח בחשבון שנטל ההוכחה יהיה עליך ואתה זה שיצטרך לנהל את ההליך שגם לו יש עלות. בהצלחה, לתשובה המלאה...

ע עדי 11:55, 15 באוגוסט 2016
    11:55, 15 באוגוסט 2016
  • תשלום דמי תיווך למרות סגירת העיסקה לא דרך המתווך

מתווך הראה לי דירה לפני מספר חודשים, היינו בראשיתו של מו"מ ( אני לא יודע אם העביר לו את...

שלום רב על פניו התשובה חיובית - המתווך הוא זה שיצר את הקשר בין הצדדים ולכן זכאי לשכרו בגין פעולתו. בנסיבות המקרה, יש לדבר עם המתווך ולראות נכונות שלו לעשות הנחה בשכרו ל לתשובה המלאה...

י יצחק 14:59, 9 באוגוסט 2016
    14:59, 9 באוגוסט 2016
  • תווך נתינה מהמתווך למוכר דירה

האם יש אפשרות או דרך למתווך להציע למי שרוצה למכור דירה שיקבל עורך דין ללא תשלום. או שיווי שכר...

שלום רב האפשרות לתת את שירותי העו"ד היא בעייתית מאחר ואתה לא עורך דין בעצמך. האפשרות לתת את שווי עלות העו"ד - היא כבר סבירה יותר, וזאת לאחר שאתה מסכם עם עו&qu לתשובה המלאה...

א ב אהרן בצלאל 13:03, 9 באוגוסט 2016
    13:03, 9 באוגוסט 2016
  • סיום בלעדיות, וקונה פוטנציאלית שאני הבאתי

שלום, במהלך תקופת הבלעדיות, נודע לי על קונה פוטנציאלית לדירה שלי. מכיוון שהייתי חתום על החוזה...

שלום רב אכן אם לא היית מפנה את הלקוח אל המתווך לא הייתה בעיה היום. מכיוון שכן הפנת את הלקוח לחב' התיווך אתה מחויב גם אחרי תקופת הבלעדיות - ופה תלוי כמה זמן עבר. אם לתשובה המלאה...

ע עדי 15:15, 31 ביולי 2016
    15:15, 31 ביולי 2016
  • האם מסירת מפתח למתווך מהווה הסכמה בעקיפין לבלעדיות/עמלת תיווך וכו'

שלום וברכה! בבעלותנו דירה שאנו מעוניינים למכור. מספר מתווכים מעוניינים שנמסור להם את המפתח...

שלום רב רק חתימה שלכם לתשלום עמלת תיווך מחייבת אותכם לשלם. משמע לא חתמתם לא התחייבתם. רצוי לתעד את מסירת המפתח בהודעת טקסט או מייל ע"מ שיהיה לכך הוכחה אם וכאשר תצ לתשובה המלאה...

א אפרת 21:45, 25 ביולי 2016
    21:45, 25 ביולי 2016
  • דמי תיווך - תמ"א 38/2

שלום רב, אני בעל דירה ומנסה לארגן תמ"א 38/2 - הריסה ובנייה אצלנו בבניין. אני מתרוצץ הרבה...

שלום רב כדאי לסגור את ההסכם עם היזם בהקדם האפשרי ע"מ שלא תעבוד לחינם ואפילו לפני הוצאת רישיון התיווך. ההסכם ביניכם יכול להישאר ביניכם בלבד והדיירים לא חייבים לדעת לתשובה המלאה...

ח חיים 09:59, 17 ביולי 2016
    09:59, 17 ביולי 2016
  • מהי הדרך הנכונה לשינוי מסמך קיים מהסכמי החתימה לשירותי תיווך או בלעדיות?

האם זה חוקי לשנות ו או למחוק מילה או משפט או סעיף מהסכמי החתימה לשירותי תיווך או הבלעדיות?...

שלום רב בהסכמה וכל עוד מדובר על ס' חוקי אין בעיה לשנות כל ס' או מילה. לחתום 2 הצדדים ליד התיקונים. בהצלחה,

א אלדד 16:48, 11 ביולי 2016
    16:48, 11 ביולי 2016
  • עמלת תיווך ברכישת דירה

שלום רב, לפני כחודשיים הגענו דרך מתווך לדירה שהתעניינו ברכישתה, המתווך החתים אותנו אעל מסמך...

שלום רב אכן יש מחוייבות למתווך שיצר קשר בין הצדדים. ללא יצירת הקשר לא הייתם מגיעים לבעלים של הדירה. אפשר לנסות לדבר איתו על העמלה שיפחית אותה וכו' - הכל נתון למו&q לתשובה המלאה...

ש שחר 14:26, 5 ביולי 2016
    14:26, 5 ביולי 2016
  • תיקון - זכאות עמלה למתווכת מהמוכר או מהקונה?

שלום אני עובדת כמתווכת מתחילה במשרד תיווך. יצרתי קשר עם לקוח כדי לגייס דירה בבלעדיות שכנעתי...

היי אם הלקוח רצה לחתום בלעדיות עם מתווך אחר במשרד המדובר ביחסים פנימיים שלך מול המשרד. יש לדבר בין המתווכים/בעל משרד ולהסדיר את העמלה ביניכם בלבד ולא מול הלקוח שהוא משל לתשובה המלאה...

ד דניאלה 08:04, 4 ביולי 2016
    08:04, 4 ביולי 2016
  • תנאי שכירות שהופרו עקב ניתוק חשמל מבניין

אשמח לחוות דעתך: אני שוכרת דירה בבניין שכולו שייך לבעל נכס אחד. נקלענו למצב שבו עיריית ת"א...

שלום רב אין זה נושאו של הפורום תיווך. אנא שאלו בפורום המתאים, בהצלחה,

ש שלומית 18:32, 2 ביולי 2016
    18:32, 2 ביולי 2016
  • זכאות עמלה למתווכת - מהמוכר או מהקונה?

שלום אני עובדת כמתווכת מתחילה במשרד תיווך. יצרתי קשר עם לקוח כדי לגייס דירה בבלעדיות שכנעתי...

ד דניאלה 17:47, 1 ביולי 2016
    17:47, 1 ביולי 2016
עמוד מתוך3