לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
גננת בגן פרטי באשדוד

פיצוי בעקבות סגירת עסק עצמאי

יש לי גן פרטי באשדוד. אנחנו סגורים בעקבות המצב. ברור לי שההורים יפוצו ע"י המדינה על אובדן ימי עבודה. מה קורה איתי? זהו עסק עצמאי, עליי לשלם משכורות לעובדות כרגיל. גם אני אמא שיושבת בבית. האם גם אני אפוצה? ושאלה מאוד חשובה - האם אצטרך לפצות את ההורים בגלל שהגן סגור? איך? אם אצטרך להחזיר כספים - איך אוכל לעמוד בתשלומים השוטפים שבכל מקרה יהיה עליי לשלם?

אמיר שושני

אשדוד נמצא בתחום ה-40 קילומטר. כל מה שכתוב בהמשך, נכתב בהנחה שאת עסק שמדווח על עיסקאותיו לשלטונות המס (מע"מ, מס הכנסה) עדיין לא חוקקו את הוראת השעה המתאימה, אבל מנסיון העבר, בעלי עסקים יפוצו על הנזקים, כנראה במסלול שנקרא "מסלול מחזורים", לפיו יחשבו את הירידה בהכנסות ביחס לתקופה מקבילה בשנה שעברה. ההורים, מן הסתם, ירצו החזר על הימים שהגן היה סגור, אבל אם הם יקבלו את הכסף, זה יירד לך ממחזור העיסקאות, וכך ייכנס לתחשיב של "מסלול המחזורים". אם יש לך עובדים שלא באו, על פי אותה הנחה, את תשלמי להם משכורת ותקבלי פיצוי ב"מסלול שכר". שוב - הכל הערכות כרגע, כי עדיין לא חוקקו את החוק, אבל נסיון העבר הראה שההערכות הללו מתגשמות. עוד נמסיון העבר - התשלום מבתצע די מהר, וכך פותרים 90% מהבעיות של העסקים הקטנים. בהצלחה

barak

ומה אם הגננת בגן פרטי מסרבת להחזיר תשלום על השבוע ומתנה אותו בקבלת פיצויים מהמדינה??

גננת בגן פרטי באשדוד

המון תודה על תשובתך. שיהיו לנו ימים שקטים יותר...

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום חרבות ברזל - זכויות משפטיות