פונדקאות לזוג הומואים למרות שאסור בארץ - פורום זוגות חד מיניים

שאלה חדשה
  • קארין

נשלח ע"יקארין 11:43, 19 בינואר 2016

שלום מה עלול לקרות לזוג הומואים אם חברה שלהם משמשת כפונדקאית בהסכמה וברצון למרות שבארץ זה אסור? האם יכולים לכלוא אותם זאת עבירה פלילית?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד טלי ברמן טל

טלי ברמן טל, עו"ד,מנהל הפורום

12:29, 19 בינואר 2016

הי קארין,

פונדקאות שאינה ע"פ חוק להסכמים לנשיאת עוברים 1996, נחשבת עברה פלילית שכן אין בישראל "הורות הסכמית" אלא רק הורות על פי חוק.
    מבחינה פרקטית, האם ה"פונדקאית" לא תוכל "לוותר" על אימהותה ולתת את הילד לזוג.
    אני לא הייתי דואגת כל כך מהעבירה הפלילית אלא מהפן הפרקטי, הזוג לעולם לא יוכל לקבל סטטוס רשמי של הורים לילד. יתרה מזאת, אם יגלו את הסיפור הזה (וזה יקרה בשלב מסויים) סביר להניח את התינוק לאימוץ, שהרי אמו זנחה אותו, ולזוג אין כל מעמד כלפיו.

אני לא ממליצה על מהלך כזה, כי הוא אבוד מראש.
    במקרה כזה עדיפה הורות משותפת או אם הם אינם מעוניינים, פונדקאות בחו"ל.

בהצלחה

תגובה

תחום החד מיניים במשפט הולך ותופס תאוצה רבה בעולם בכלל ובישראל בפרט. הידעת, כי מדינת ישראל היא בין המדינות הממוקמות במקומות הראשונים בהענקת זכויות לחד מיניים? כיום, כאשר כמעט לכל אחד מאיתנו יש מכר / בן משפחה השייך לקהילה החד מינית מתעוררות שאלות רבות ומגוונות, האם זכויות החד מיניים שקולות לזכויות של זוגות אחרים?

הפורום עוסק במכלול הנושאים המשפטיים הקשורים לחד מיניים במשפט, לרבות נישואין וגירושין, משמורת והסדרי ראייה, פונדקאות, אימוץ, מרשם האוכלוסין, מזונות, צוואות וכו'.