לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
זוהר

היעדרות ממקום עבודה במהלך המבצע

שלום, אני עובדת בחנות בגדים(אינני נשואה וללא ילדים)וגרה בבש.עקב המצב הקניון שבו אני עובדת היה סגור מיום רביעי בערב ורק היום חזרנו לסוג של עבודה.רציתי לדעת אם מגיעים לי פיצויים על הימים שלא עבדתי? תודה זוהר

אמיר שושני

בוקר טוב זוהר, לא כתבת בשאלתך האם החנות היא שלך או את עובדת שכירה. אם את עובדת שכירה, והמעביד שלך לא פתח את החנות, הרי הוא חייב לשלם לך את המשכורת, אלא אם הוא הוציא אותך לחופשה של שבוע לפחות (את זה מותר לו לעשות גם בלי הסכמתך). אם החנות סגורה בגלל הוראות של פיקוד העורף, אז הוא גם ישלם לך את המשכורת, וככל הנראה יקבל פיצוי מהמדינה. החוק בעניין הזה טרם נכתב, ואני מניח שכרגע ממש עובדים עליו. אם החנות היא שלך, אז כרגע אין הוראות לגבי פיצוי, אבל מנסיון העבר, הפיצוי יינתן. כתבתי על זה מאמר שיעלה כנראה היום לאתר. עקבי אחריו. אם כבר שאלת: הנה הוראות פיקוד העורף ביחס ליום 19/11/2012 (היום): בטווח 7 עד 40 קילומטר: לא יתקיימו הלימודים, כולל במכללות ובאוניברסיטאות, למעט היישובים הבאים: שומריה, בית ניר, בית גוברין, בית אלעזרי, יסודות ויד בנימין (לרבות הישיבה התיכונית). יתקיימו הלימודים בבתי הספר בהם ניתן להכנס למרחב מוגן תקני בהתאם לזמן ההתרעה העומד לרשותם. במועצה האזורית מטה יהודה, יפעלו גני הילדים ובית הספר בנחושה, רק במבנים בהם תקרת בטון ואשר ניתן להגיע למרחב מוגן תקני בהתאם לזמן ההתראה העומד לרשותם. ביישובים שריגים וליאון, יתקיימו הלימודים במוסד כפר שמעון. אסורות התקהלויות והתכנסויות מעל 100 איש בשטח פתוח וסגור, אין הגבלות על מרכזי קניות. מקומות עבודה - אין מגבלות. יש להעביר תדריכי הנחיות ומוכנות. תהיי חזקה.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום חרבות ברזל - זכויות משפטיות