פורום אחוזי נכות

שאלה חדשה
מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

מנהל הפורום: עו"ד שלמה הרדי

בעל ותק של למעלה מ-22 שנים כעורך דין. בעל נסיון רב ביצוג לקוחות בבתי המשפט, בוועדות שונות בכול תחומי
למידע נוסף

072-3249985 חיוג
הודעה

המונח "אחוזי נכות" רלוונטי בהקשרים רבים, החל בקביעות של ועדות רפואיות בביטוח הלאומי, המשך בקביעות נכות מכח תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזיקיות אחרות למיניהן, בתביעות בגין אובדן כושר עבודה, ביטוחי נכות מתאונה ובעוד הקשרים מגוונים.

הליך קביעת הנכות משתנה מהקשר להקשר, כמו גם הזכויות הנובעות מהנכות שנקבעת. ככל שנקבעים אחוזי נכות גבוהים יותר כך קיים סיכוי שינבעו מקביעת הנכות יותר זכויות. לכן, קיימת חשיבות רבה לפנות להליכי קביעת הנכות, היכן שזה לא יהיה, באופן המסודר והמקצועי ביותר.

אחוזי נכות - מתי מקבלים ואיך מחשבים?

• תאונת דרכים ובעיות קשב וריכוז

עברתי תאונת דרכים ב 4.2.2016. בפעם הראשונה שהתלוננתי על כאבי ראש נידודי שינה בעיה בזכרון וקשב...

ע נ עורוה נאסר 23:10, 18 בדצמבר 2016
    23:10, 18 בדצמבר 2016
  • דום נשימה חסימתי - אחוזי נכות

ביצעתי בדיקת דום נשימה במעבדת נשימה במהלך כל הלילה נצפו 29 הפרעות נשימה בשינה בעיקר מהסוג...

ט נ טויטו ניסים 11:25, 8 בדצמבר 2016
    11:25, 8 בדצמבר 2016
  • פריצת דיסק-האם לפי התיאור מגיע אחוזי נכות מביטוח לאומי

כאבים בגב ובמפסעה ולאורך כל הרגל ועיקצוצים בכף הרגל עשיתי בדיקת CT פריצת דיסק L4-5 לוחץ על השק...

• מנהל הפורום:עו"ד שלמה הרדי

ניסים שלום לפי התיאור יש לכאורה אפשרות לקבלת אחוזי נכות. רופא הועדה של המוסד לביטוח לאומי יבדוק את תלונותיך ובין היתר יבדוק האם נותרה מגבלה תנועתית או אחרת כתוצאה מהפג לתשובה המלאה...

ט נ טויטו ניסים 11:11, 8 בדצמבר 2016
    11:11, 8 בדצמבר 2016
  • כתף קפואה+קרע מלא בגיד כתף

שלום רב בת 33 חד הורית ל3 ילדים לא עובדת.בשל כאבים בכתף נשלחתי לעשות אולטסאונד התגלה קרע מלא...

ס כ סיון כהן 22:42, 30 בנובמבר 2016
    22:42, 30 בנובמבר 2016
  • קצבה/נכות מביטוח לאומי

אני מטופל בקנביס רפואי יש לי אישור לקנביס רפואי על כאביי ראש חזקים,אני עובד אך קשה,עקב השימוש...

אבי שלום שימוש בקנסיבס לא שולל בהכרח לחלוטין את כושר עבודתך. הועדה תבדוק בין היתר את מגבלותיך בשל מצבך הרפואי ותחליט בהתאם לאמור. שלמה הרדי עו"ד

א אבי 15:24, 28 בנובמבר 2016
    15:24, 28 בנובמבר 2016
  • ניתוח קיבוע בעמוד שדרה מותני

שלום רב, יש לי קיבוע בעמוד שרה בין חוליות L4-L5, ויש לי רק 20% נכות בגין זה לפי סעיף ״הגבלה...

ירון שלום הוועדה הרפואית קובעת את דרגת הנכות לפי רשימת ליקויים רפואיים שמוגדרת בתקנות הביטוח הלאומי. ברשימה זו, מופיע לצד כל ליקוי רפואי אחוז נכות מוגדר שיש לקבוע. ק לתשובה המלאה...

י ירון 14:40, 24 בנובמבר 2016
    14:40, 24 בנובמבר 2016
  • אחוזי נכות לפני ניתוח עקמת בגב ואחריו

אני לפני ניתוח עקמת בגב האם מגיעים לי אחוזי נכות זמניים עד הניתוח? מה לגבי אחרי הניתוח האם...

ב ברי 12:03, 10 בנובמבר 2016
    12:03, 10 בנובמבר 2016
  • בנסיבות, האם בקשה לתיקון החלטת הועדה והפרוטוקול הינם הכרחיים או שניתן לותר על כך

בגין שועדה רפואית של קרן פנסיה קבעה קביעות בנושא אובדן כושר עבודה אך לא התייחסה כלל למצב...

א א 13:06, 1 בספטמבר 2016
    13:06, 1 בספטמבר 2016
  • בת 64 מקבלת דיאליזה וחולת סרטן שחזר

לפני 5 שנים חליתי בסרטן השד עברתי הקרנות וכימותרפיה וזמן לא רב אחרי התחלתי להיות מטופלת 3 פעמים...

רינה שלום ניתן לקבל קצבת נכות רק עד לגיל הפרישה, ומגיל פרישה ניתן לקבל קצבת זקנה בלבד. בכל מקרה אם קיבלת קצבת נכות בסמוך לגיל פרישה, תקבלי קצבת זקנה בסכום שלא יפח לתשובה המלאה...

ר רינה 11:26, 30 באוגוסט 2016
    11:26, 30 באוגוסט 2016
  • קרן פנסיה שיעורי א.כ.ע

שלום האם אחוזי א.כ.ע הנקבעים ע"י קרן פנסיה הנם: 100 75 50 25 ו 0 בלבד ? או לחילופין...

א אור 21:42, 31 ביולי 2016
    21:42, 31 ביולי 2016
  • פצועה בגב בתאונת דרכים ולא מקבלת אחוזי נכות

שלום אשתי עברה תאונת דרכים ונפצעה בגב היא קיבלה פיצויים וסגרו את התיק אבל לא נתנו לה אחוזי...

רונן שלום אחוזי נכות מעידים על נכות צמיתה שנוצרה כתוצאה מתאונת הדרכים. על פי מה שאתה אומר, אני מבין שמומחה בית משפט בדק את אשתך וקבע כי לא נותרה לה נכות צמיתה וכפי הנר לתשובה המלאה...

ר רונן 11:30, 19 ביולי 2016
    11:30, 19 ביולי 2016
  • מה הזכויות שלי כחולה באטופיק דרמטיטיס?

אובחנתי לאחרונה כחולה מחלת עור אטופיק דרמטיטיס (אסטמה של העור). בן 30. אשמח להבין מה זכויותיי...

שלום לך עליך לדעת כי המוסד לביטוח לאומי מכיר בדלקות עור חמורות כמו המחלה שציינת - אטופיק דרמטיטיס. למוסד לביטוח לאומי וועדות שבודקות את הסובלים מאלרגיות קשות ואלו יבד לתשובה המלאה...

ב בן 17:17, 7 ביוני 2016
    17:17, 7 ביוני 2016
  • החמרת מצב וערעור על אחוזי נכות עקב מחלת מקצוע

אני מנהל מוסך בצפון והגשתי בזמנו בקשה לביטוח לאומי על תאונת עבודה ומחלת מקצוע. קיבלתי 0% ולאחר...

יעקוב שלום המוסד לביטוח לאומי הכיר לך בחמישה אחוזי נכות. בחלוף חצי שנה מקביעת הנכות וככל ומצבך החמיר הנך רשאי לפנות למוסד לביטוח לאומי בתביעה להחמרה. בין היתר תתייחס לתשובה המלאה...

י יעקב 14:41, 2 ביוני 2016
    14:41, 2 ביוני 2016
  • אחוזי נכות עקב נוירופתיה

שלום רב. עברתי טיפולים כימיים אגרסיבים וכעת אני סובל מנוירופתיה בכפות הרגליים עקב כך. רציתי...

א אבי 12:21, 29 במאי 2016
    12:21, 29 במאי 2016
  • ירידה בשמיעה בשתי האוזניים?

אני בן 50 אזרח עובד צה"ל עם ירידה בשמיעה עקב חשיפה לרעש במקום העבודה (כלים הנדסיים...

שלום לך במצב אותו אתה מתאר נראה כי יש פגיעה בשמיעה והנך זכאי לאחוזי נכות . עליך להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי על מנת למצות את זכויותיך. קביעת גובה אחוזי הנכות תיערך על לתשובה המלאה...

ש שמחה 22:14, 7 במאי 2016
    22:14, 7 במאי 2016
  • תחשיב השתכרות לעתיד לאבדן כושר

אם נהגתי להשתכר מעל 12000שח כל חיי עד שנתיים לפני פתיחת העסק וביום התאונה הייתי עצמאי בעסק שעוד...

עדן שלום עליך לעמוד על כך כי כשר השתכרותך גבוה ממה שהיה בפועל בשנתיים האחרונות וזאת לאור מה שתיארת. אשר על כן תטען כי יש לערוך את החישוב על פי כשר השתכרותך האמתי וכי ה לתשובה המלאה...

ע עדן 16:02, 27 באפריל 2016
    16:02, 27 באפריל 2016
  • קביעת אחוזי נכות ע"י מומחים של בית משפט

שלום רב, ברשותי 2 שאלות לפורום המבורך.. במקרה של תאונת דרכים במסגרת העבודה (תאונת עבודה-הוכר...

שלום גיא במקרה של תאונת דרכים שהיא תאונת עבודה, בית המשפט מפחית מהפיצוי שתקבל ,את מה התקבולים שתקבל מהמוסד לביטוח לאומי בגין תאונת העבודה. גם אם לא תפנה למצות את זכויו לתשובה המלאה...

ג גיא 16:09, 13 באפריל 2016
    16:09, 13 באפריל 2016
  • כמה זמן לוקח להגיע לסיום התביעה מרגע ההגעה לתחשיב הנזק

שלום רב, יש לי שאלה שאשמח אם תוכלו לענות עליה. מהרגע שמגיעים לשלב תחשיב הנזק לאחר שכבר נקבעו...

עובדיה שלום. לא ניתן לקבוע הערכת זמן שכן הדבר שונה משופט לשופט, מבית משפט לבית משפט וביומנו של השופט הדן בתיק. עם זאת פעמים רבות לאחר שלב תחשיבי הנזק נוהגים בתי המשפט ל לתשובה המלאה...

ע עובדיה 12:09, 13 באפריל 2016
    12:09, 13 באפריל 2016
  • האם דרישת קרן הפנסיה לגיטימית בנסיבות

על פי התקנון נכה סיעודי זכאי לפנסיית נכות מוגדלת. חרף שיש בידי קרן פנסיה (המטפלת בבקשה לקצבת...

שלום רב ראשית צריך לבדוק את תקנון קרן הפנסיה ( אין זהות מוחלטת בין כולן ובין הנוסחים). לגופו של עניין עניין רופא הפנסיה הוא דבר שמעוגן בתקנון ואינה כפופה בהכרח להחלטות לתשובה המלאה...

ט טל 15:18, 3 באפריל 2016
    15:18, 3 באפריל 2016
  • שאלה לגבי פיצוי בגין אחוזי נכות שנקבעו

שלום רב, ראשית מברך את הפורום הנהדר הזה! לצערי הרב לאחר תאונת עבודה עם אופנוע לפני כ-3...

שלום משה. תחשיב אחוזי הנכות אינו במצטבר, כך שבמצטבר יהיו לך פחות מ-18 אחוזי נכות. לא ניתן לתת הערכה לעניין גבה הפיצוי שכן הוא תלוי במשתנים רבים בתיק: כגון : גבה השתכרות לתשובה המלאה...

מ משה 11:43, 30 במרץ 2016
    11:43, 30 במרץ 2016
  • נפילה ברחוב במהלך יום עבודה

למנהלי הפורום שלום רב, נפלתי לאחר פגישת עבודה מחוץ למשרד - אני שכיר. הנזק - נקע ומנוחה בבית....

ברוך שלום על פניו נראה כי מדובר בתאונת עבודה בגין הימים שלא עבדת בשל מחלה ניתן לתבוע את המוסד לביטוח לאומי לגבי תביעת נכות - השאלה תהא האם הפגיעה הותירה נכות קבועה או לתשובה המלאה...

ב ברוך 17:50, 1 במרץ 2016
    17:50, 1 במרץ 2016
  • מענה קרן פנסיה לבקשה לשלם השלמת דמי גמולים באופן עצמאי

במענה לבקשה להשלים הכיסוי הביטוחי ולשלם עצמאית דמי גמולים (קרן פנסיה נתבקשה לנכות מכל סכום...

גד שלום מסלקה היא מערכת מידע מרכזית שיזם משרד האוצר, ותאפשר ביצוע של תנועות כספיות. המסלקה מאפשרת לכל חוסך לקבל מידע על החיסכון הפנסיוני שלו ולבצע פעולות ומקלה ייע לתשובה המלאה...

ג גד 19:12, 29 בפברואר 2016
    19:12, 29 בפברואר 2016
  • בנוגע לאחוזי נכות ואישפוז

האם יש לי אחוזי נכות? בגיל 15 אושפזתי בכפיית בית משפט הכוללת מס' פגישות עם...

שלום רב אני מניח כי הנך מתיחס לאחוזי נכות במוסד לביטוח לאומי. לאור תיאורך את העבר ואת הקושי התפקודי יתכן ומגיעים לך אחוזי נכות אתה יכול להגיש תביעה לנכות כללית וועדה לתשובה המלאה...

י ירון 00:31, 21 בפברואר 2016
    00:31, 21 בפברואר 2016
  • אחוזי נכות וקנאביס רפואי

שלום, מזה כשנה וחצי בעלי (בן 30) מטופל בקנאביס רפואי עקב פוסט טראומה, דיכאון וחרדות לצד...

היי עינת בהנחה שהמצב בו נתון העלך אינו תוצאה של טראומה בעבודה וכך אני מבין - הרי שמורה לו הזכות לפנות בתביעת נכות כללית למוסד לביטוח לאומי. קביעת אחוזי הנכות שמורה לו לתשובה המלאה...

ע עינב 10:32, 13 בפברואר 2016
    10:32, 13 בפברואר 2016
  • אופן חישוב שכ"ט בתביעת נזיקין

נפגעתי בתאונת דרכים ובהסכם פשרה מול חברת הביטוח הוסכם שאקבל פיצוי ברוטו בגובה 100,000 ש"ח...

א אלעד 22:49, 10 בפברואר 2016
    22:49, 10 בפברואר 2016
עמוד מתוך8