נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

זכויות ניצולי שואה מהממשלה הגרמנית

ניצולי שואה לא בהכרח מודעים לכך: ישנה אפשרות לקבל קצבת זקנה מהמוסד ביטוח לאומי הגרמני

מאת: עו"ד אדם ידיד | | 2
זכויות ניצולי שואה מהממשלה הגרמנית

ניצולי שואה רבים אינם מודעים לכך שפרט לזכויותיהם לקבלת פיצויים בגין נרדפותם מגרמניה, דרך ועידת התביעות או ממשרד האוצר, ייתכן שקיימת אפשרות עבורם לקבלת קצבת זקנה מהמוסד לביטוח הלאומי הגרמני.
עיקר הניצולים להם הנושא רלוונטי הינם אלו אשר נולדו לפני שנת 1937.

רוצים לשאול שאלה? היכנסו לפורום פיצויים לניצולי שואה

התשלומים משולמים לניצולים אשר עבדו מתוך רצון (להבדיל מעבודות שבוצעו בכפייה ועבודות פרך) בגטאות המוגדרים על ידי הגרמנים כגטאות סגורים, בתקופת מלחמת העולם השנייה.
מדובר בגטאות שהיו פזורים במדינות מזרח אירופה השונות וכן הגטו בעיר סלוניקי שביוון.

קצבת הזקנה הנ"ל, כוללת תשלום חודשי וכן תשלום רטרואקטיבי באותם המקרים שהוגשה בקשה מוקדמת לפני 30.6.2003, אך זו נדחתה בהתאם להנחיות שהיו אז בתוקף.

חידוש התביעות שנדחו בעבר
ביוני 2009 , חל שינוי בהנחיות שאפשר את חידוש התביעות שנדחו בעבר. חשוב להוסיף, שבמקרים הרלוונטיים, בוטלה הגבלת הגיל שהייתה בעבר וכיום הזכאות מותנית בכך שהניצול היה לפחות בן 4 בתחילת הרדיפה.

בנוסף לתגמול החודשי, עדיין קיימת אפשרות להגשת תביעות לתשלום חד פעמי בגובה של 2000 יורו , לאותם ניצולים, והתשלום יתקבל בנוסף לקצבת הזקנה הגרמנית, כך שניצול השואה יקבל את שני התגמולים.

לאחרונה, התקבלה החלטה המאפשרת ליורשים של מי שעומד בקריטריונים המפורטים לעיל לקבל תגמול חד פעמי, גם אם ניצול השואה כלל לא הגיש תביעה בעודו בחייו, ובלבד שנפטר לאחר התאריך 27.6.2002.
בעת בחירת עורך דין מייצג לשם הגשת תביעה מסוג זה, יש לשים לב שמדובר בעורך דין המצוי בקריטריונים הסוציאליים הגרמניים, שכן מיצוי של כל קריטריון יכול להגדיל הן את הקצבה החודשית והן את התגמול הרטרואקטיבי. פעולה לא מקצועית של עורך הדין המייצג יכולה לגרום אף לדחיית התביעה.

ליצירת קשר עם דוד ידיד משרד עורכי-דין ונוטריון
done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
האם מאמר זה עזר לך?
אנשים דירגו ()
זכויות ניצולי שואה קיצבה חודשית פיצוי כספי
עו"ד אדם ידיד

קבע פגישה עם
עו"ד אדם ידיד

משרד עורכי דין ונוטריון דוד ידיד מעניק שירות וייעוץ בנושא דרכון ואזרחות פורטוגלית/ספרדית. המשרד מלווה את לקוחותיו בהליכי הוצאת אזרחות/דרכון...

לפרופיל המלא