לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות

הסכם שכירות משנה להורדה

בהסכם סאבלט או שכירות משנה, מדובר בנכס מסחרי, שכן הסכמים מסוג זה נהוגים ומקובלים בתחום הנדל"ן המסחרי. ההסכם עונה על מערכת היחסים בין המשכיר (שהוא השוכר מול בעלי הזכויות בהסכם הראשי) לבין שוכר המשנה, ולפיכך עליו לכלול התייחסות להסכם הראשי לצד התייחסות להסכמת בעלי הזכויות בכתב, המהווה חלק בלתי נפרד מהסכם שכירות המשנה.

הסכם שכירות משנה מורכב יותר מהסכם שכירות "רגיל" משום שהוא מסדיר את מערכת היחסים בין שלושה גורמים: בעלי הנכס, שוכר הנכס שהוא המשכיר בשכירות משנה והשוכר המשכיר את הנכס בשכירות משנה. רבים מבעלי הנכסים כלל אינם מסכימים שתתקיים שכירות משנה בנכס שלהם ומגבילים את זכויות השוכרים בהקשר זה.

במצב בו השוכרים הראשיים כן מסכימים לשכירות משנה, הסכמה זו חייבת להינתן בכתב ולהיכלל בחוזה שכירות המשנה. מצב זה של שכירות משנה, המכונה גם סאבלט, נהוג כשדירה מושכרת לצד ג' לתקופה קצרה, או בדירת שותפים, שרק אחד מדייריה חתום על חוזה מול המשכיר הראשי והיתר נחשבים לשוכרי משנה.

בכל מקרה חשוב שהחוזה יגן על האינטרסים של כל הנוגעים בדבר ומלבד הסכמה מפורשת של המשכיר הראשי לשכירות המשנה, יכלול החוזה גם את שמות בעלי הנכס, השוכרים והמשכירים, את סכום דמי השכירות, תאריכי הכניסה והעזיבה של הנכס, קביעת ערבות שתמומש במקרה של נזק, רשימת רכוש שנמצא במושכר וכן פרטים נוספים בהתאם לרצון הצדדים.

הסכם שכירות משנה להורדה

להורדת ההסכם המלא בחינם

אשמח לליווי אישי של עו"ד

כל המידע המוצג כאן ניתן כשירות לגולשים בלבד ואינו מהוה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על ההסכמים, התכנים והמידע שבהם הינה באחריות המשתמש בלבד.