לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות

הסכם הורות משותפת להורדה

הסכם הורות משותפת נועד עבור זוג הורים המעוניינים להביא ילד לעולם, מבלי לקיים מערכת יחסים זוגית ביניהם. זהו מודל משפחתי שהופך נפוץ יותר ויותר, בעידן של פירוק המשפחה המסורתית והופעתן של תבניות רבות של משפחות חדשות. המחסור במסגרת חוקית ברורה ליחסים אלו, דוגמת יחסי נישואין, מעמידה בעיקר את הילד בסיכון, שכן חוסר ההסכמה שיתגלע בין ההורים בעתיד, יפגע בו ויגרום לסכסוכים בין ההורים על חשבונו. לכן, זוג הורים המחליטים על הבאת ילד לעולם, חברים טובים ככל שיהיו ברגע ההחלטה, חייבים לצפות פני עתיד, ולהבין כי טובת כל הצדדים, ובייחוד טובת הילד, מחייבים עיגון מפורש ומלא של תנאי ההורות המשותפת והסכמות ההורים במסגרת הסכם מסודר בכתב.

ורד לוי- משרד עו"ד וגישור

lawyer ורד לוי- משרד עו"ד וגישור

מה חשוב לכלול בהסכם הורות? מכיוון שהקשר מוגדר מראש לצורך מטרה ספציפית - לצורך הורות, ולא מדובר בקשר ספונטני, חשוב לתאם ציפיות ולכלול את כל הסוגיות המהותיות בנוגע לגידול הילד בהסכם הורות. הנושאים שחשוב שיופיעו בהסכם ההורות יתייחסו בין היתר לחלוקת תפקידים, מסגרת אחריות, השקפת העולם לגבי החינוך והמסגרת החינוכית שבה יגדל הילד, הסדרי ראייה/ משמורת משותפת, קשר עם המשפחה המורחבת, הוצאת הילד לחו"ל, הגדרת מסגרת מגורים, חוגים, שיעורים פרטיים וכו'.

טל': 0772304000
הסכם הורות משותפת להורדה

להורדת ההסכם המלא בחינם

אשמח לליווי אישי של עו"ד

כל המידע המוצג כאן ניתן כשירות לגולשים בלבד ואינו מהוה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על ההסכמים, התכנים והמידע שבהם הינה באחריות המשתמש בלבד.