לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות

הסכם שותפות להורדה

הסכם זה הינו הסכם שותפות כללית (לא מוגבלת), אשר מעצם טיבו מטיל אחריות רבה על השותפים, וכדי להביא לידי ביטוי את רצון הצדדים בהקמת העסק ופירוקו, פירוט תחומי אחריות ואופן ניהול העסק, יש צורך בעריכת הסכם מסוג זה. ללא הסכם השותפות, הדין החל הוא פקודת השותפויות כמו שהיא.

הקמת עסק משותף או הכנסת שותף לעסק קיים מהווים צעדים מורכבים ורבי השלכות, ועל כן חשוב לתת את הדעת על נקיטתם באופן זהיר ולאחר מחשבה תחילה. לא מומלץ להשאיר את החוק היבש שישמש חוזה שותפות משום רגישותם של יחסי השותפות ובשל תרחישים שונים שעלולים להתפתח, ובעיקר בשל הצורך לנסח חוזה שותפות מותאם אישית, אשר מתגבש ביחס לנסיבות הספציפיות של השותפות ולמאפייני הצדדים.

חוזה שותפות יעיל הוא חוזה משפטי מקצועי, מנוסח היטב ובבהירות, מפורט כדבעי, מותאם אישית וצופה פני עתיד. בין ההסדרים שחוזה שותפות עסקית צריך לכלול בולטים ההסדרים הבאים: תקופת השותפות, לרבות תאריך תחילתה ומשכה; חלוקת עבודה והגדרת סמכויות; מינוי רואה חשבון חיצוני; התנהלות מול בנקים; השקעות ורווחים - כיצד יחולקו; מדיניות לגבי הלוואות; מנגנון ליישוב מחלוקות וסכסוכים ועוד.

הסכם שותפות להורדה

להורדת ההסכם המלא בחינם

אשמח לליווי אישי של עו"ד

כל המידע המוצג כאן ניתן כשירות לגולשים בלבד ואינו מהוה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על ההסכמים, התכנים והמידע שבהם הינה באחריות המשתמש בלבד.