פורום דרכון פולני

שאלה חדשה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון זילברברג עמיחי

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון זילברברג עמיחי

עו"ד עמיחי זילברברג עורך דין מוסמך משנת 1993. בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) מאוניברסיטת שפילד אנגליה.
למידע נוסף

053-9374674 חיוג
הודעה

פורום זה מיועד לאלפי העולים שעלו מפולין ולצאצאיהם ומטרתו לתת להם ידע כללי בנושא של קבלת אזרחות פולנית, דרכון פולני אירופאי ותהליכי רישום במנהל האוכלוסין הפולני הנדרשים לצורך הגשת הבקשה לדרכון פולני.
תחום זה של אזרחות פולנית הוא סבוך לאור גלגוליו השונים של חוק האזרחות הפולנית מהשנים 1920, 1951, 1962  ו- 2012. כל השינויים הללו בחוק, יש להם חשיבות רבה לגבי זכויות הפונים.
חוק האזרחות הפולנית יצר למעשה 2 סוגים של אזרחיות פולניות. האחת על פיה האזרחות עוברת בירושה לצאצאים והאחרת – לא.
נסיבות חייו האישיות של כל פונה יכולה להשפיע על טיב האזרחות הפולנית לה הוא זכאי, בין אם מהסוג הראשון ובין אם מהסוג השני.
גם התקנות בדבר אופן הגשת בקשות בתהליכים השונים משתנות חדשות לבקרים ויש להתעדכן בהן כל העת.
כל מי שחפצה נפשו  בייעוץ אישי הנוגע לפרטיו האישיים, מוזמן לפנות למומחים בתחום.

אזהרה: אין להסיק בשום אופן מנתונים חלקיים של אדם מסוים שהדבר מתאים גם למקרה אחר שכן שוני קטן שאולי נחזה להיות זניח - יכול לעשות הבדל גדול.

• תוקף אזרחות ודרכון פולני

שלום רב. אני בעלת אזרחות פולנית דרך אבא יליד פולין. האם אני מחויבת להוציא דרכון פולני כדי...

• מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון זילברברג עמיחי

שלום אין חובה להוציא דרכון פולני אם כי דרכון ניתן להנות ממגוון זכויות והטבות במדינות האיחוד האירופי. לדרכון הפולני יש תוקף של 10 שנים, כשאח"כ תמיד ניתן להאריך בעו לתשובה המלאה...

הודעה חדשה
    א אודליה 19:35, 22 במרץ 2017
    19:35, 22 במרץ 2017
  • דרכון פולני לי ול 3 בנותיי

יש ברשותי אזרחות ואת כל המסמכים הנדרשים לי ולבנותיי. האם כולן צריכות להופיע לפגישה להוצאת דרכון...

שלום, על כל מבקש דרכון פולני לגשת באופן אישי לשגרירות הפולנית בת"א ולהגיש בקשה לקבלת דרכון, גם אם מדובר בילדים קטינים. כמו כן, במקרה של ילדים קטינים על האב להתייצ לתשובה המלאה...

ל לימור 08:54, 20 במרץ 2017
    08:54, 20 במרץ 2017
  • נוסח החוק בפולנית - אי שירות בצה"ל

האם אתם יכולים להפנות אותי לנוסח החוק הפולני בנושא אי שירות בצה"ל - אני צריך אותו בפולנית...

שלום, לצערי כאן בפורום אין אפשרות מבחינה טכנית. אם בכל זאת הינך מעוניין, ניתן ליצור קשר בייעוץ אישי. בברכה, עו"ד עמיחי זילברברג

א פ אריק פיאלקו 10:07, 19 במרץ 2017
    10:07, 19 במרץ 2017
  • בקשת מידע אודות הליך קבלת אזרחות

האם המשטרה רשאית להעביר מידע לשגרירויות זרות אודות תיקים *שעברו* את תקופת המחיקה, בעת תהליך של...

שלום, שאלותייך חורגות את הנושאים הרלוונטיים בפורום זה ולפיכך איננו יכולים לענות על כך. בברכה, עו"ד עמיחי זילברברג

א אלי 17:19, 14 במרץ 2017
    17:19, 14 במרץ 2017
  • דרכון לי ולילדים - האם כולם צריכים להגיע לשגרירות ?

קיבלתי אזרחות פולנית וכך שני ילדי בגילאים 10 ו-12. האם כולנו צריכים להגיע לשגרירות כדי לבקש...

שלום, כן. על כל מבקש דרכון פולני לגשת לשגרירות לקבלת דרכון. בברכה, עו"ד עמיחי זילברברג

י ירון 23:23, 9 במרץ 2017
    23:23, 9 במרץ 2017
  • דרכון פולני, תהליך הבקשה

שלום רב, לאימי (ילידת פולין) היתה אזרחות פולנית אותה קבלה לפני כעשור. אבי היה יליד פולין...

שלום, אם תפעלי להוצאת אזרחות פולנית על בסיס אביך ייתכן ויש צורך בהוצאת אישור צבאי המעיד כי בין 14.5.48-19.1.51 אינו שירת בצה"ל. אין צורך בקבלת אישור צבאי עבורך. לתשובה המלאה...

ד ש דני ש. 10:05, 21 בפברואר 2017
    10:05, 21 בפברואר 2017
  • דילוג דור + קישור מסמכים ישראליים לזיהוי שבוצע

סבתי ז"ל נולדה בפולין והיתה בעלת אזרחות פולנית, ואמי ז"ל נפטרה מבלי שהוציאה אזרחות....

שלום, אם דודתך הוציאה אזרחות פולנית לעצמה על בסיס אשרור אזרחות אמה ז"ל (סבתך), על פניו נראה כי גם לך יש אפשרות כזו. ניתן להגיש בקשה להוצאת אזרחות עבורך על בסיס א לתשובה המלאה...

א אלין 22:48, 18 בפברואר 2017
    22:48, 18 בפברואר 2017
  • בהמשך לשאלה על דרכון לילדי אם פולניה -

קודם כל תודה. שנית - איך אני מוציאה את האזרחות עבור הילדים?

שלום, ניתן דרך השגרירות הפולנית או באמצעות עו"ד המתמחה בעניין. בברכה עו"ד עמיחי זילברברג

ה הדס 14:15, 7 בפברואר 2017
    14:15, 7 בפברואר 2017
  • דרכון לילדים לאמא פולניה

הי, בהנחה שיש לי דרכון פולני - איך אני מוציאה דרכון גם עבור ילדי הקטינים? עד היום לא הגשתי...

שלום הדס בשגרירות הפולנית מבקשים לראות תעודת אזרחות פולנית עבור כל מבקש דרכון פולני. לפיכך, תחילה יש להוציא אזרחות פולנית לילדיך. הם זכאים לאזרחות פולנית באופן מיידי מ לתשובה המלאה...

ה הדס 13:47, 6 בפברואר 2017
    13:47, 6 בפברואר 2017
  • אזרחות פולנית לאדם שמקבל פיצויים מהפולנים

סבא שלי נולד בפולין, בשנת 1947 עבר למחנה מעבר בגרמניה, בשנת 1949 עלה לארץ לאחר ששהה במחנה מעבר...

שלום חסרים עוד מספר פרטים על מנת לבצעת הערכת זכאות לקבלת אזרחות פולנית. לבדיקת זכאות ללא עלות ניתן לפנות בייעוץ אישי. בברכה, עו"ד עמיחי זילברברג

ל ליאת 11:32, 24 בינואר 2017
    11:32, 24 בינואר 2017
  • זכאות לאזרחות לפי האם

שלום בידנו דרכון פולני של הסבתא אשר נולדה ב 1.4.1918 בסקרנביצה פולין עלתה לארץ לבדה ב 1935...

שלום ע"פ החוק הפולני, נשים שעלו לארץ מפולין לפני 19.1.51 והגיעו לגיל 18 ויותר באותה שנה (1951) איבדו אזרחותן הפולנית לדורות. לפיכך, בתה אינה זכאית לאזרחות פולנית לתשובה המלאה...

א אייל 21:10, 21 בינואר 2017
    21:10, 21 בינואר 2017
  • אזרחות פולנית - האם מגיעה לי אזרחות פולנית

סבי ז״ל (אב אימי), נולד בפולין בעיר פינשנו, בשנת 1921, אימי נולדה בשנת 1946 בגרמניה. למיטב...

שלום, אמך עלתה לארץ כקטינה. מתוקף כך, זכאותה לאזרחות פולנית הייתה מותנית באזרחות אביה. מאחר ואביה נרשם למאגרי צה"ל לפני 19.1.51 אזי שע"פ החוק הפולני איבד אזר לתשובה המלאה...

נ ל ניר ליסטר 18:36, 12 בינואר 2017
    18:36, 12 בינואר 2017
  • זכאות לאזרחות מכוח ילדים קטינים

ילדי הקטינים ואימם (גרושתי) הם אזרחים פולניים. האם מכוח היותם של ילדי הקטינים אזרחים פולניים...

א איתן 11:30, 12 בינואר 2017
    11:30, 12 בינואר 2017
  • זכאות לאזרחות פולנית ודרכון פולני

שלום אבי יליד 1946 בפולין כיום אינו מחזיק שום מסמך המעיד על פולניותו אך לא ידוע לי שאי פעם...

שלום, המידע שרשמת לא מספיק על מנת לדעת אם הינו זכאי לאזרחות פולנית. לצורך בדיקת זכאות ללא עלות, ניתן לפנות בייעוץ אישי.

ז זליג 22:29, 1 בינואר 2017
    22:29, 1 בינואר 2017
  • סיכוי להוצאת אזרחות פולנית

שלום, הייתי רוצה לדעת אם יש לי סיכוי להוציא אזרחות פולנית דרך סבא רבא שלי. אני יודעת רק מתי הוא...

שלום פולין נוסדה בשנת 1918. אם הוא כבר עבר לבלארוס לפני שפולין הוכרה כמדינה עצמאית אזי שאינו זכאי. כמו כן, אם הוא לא חזר לפולין אחרי מלחה"ע השניה, הוא איבד זכאותו. לתשובה המלאה...

ט טניה 03:22, 29 בדצמבר 2016
    03:22, 29 בדצמבר 2016
  • מסמכים מקוריים לשגרירות

האם לוקחים בשגרירות את העותק המקורי של תעודת האזרחות, ומה קורה במידה ומתאמים תורים נפרדים לי...

שלום בשגרירות לא אמורים לקחת את תעודת האזרחות המקורית שלך אלא רק לעשות ממנה עותק. במקרה ותואם תור נפרד לילדים (ובמידה והם קטינים) על שני ההורים להתייצב כל פעם באותו תו לתשובה המלאה...

ז זאב 21:15, 26 בדצמבר 2016
    21:15, 26 בדצמבר 2016
  • אימי נולדה ברוסיה ב1945 אבל הוריה פולנים - האם יש לה זכאות לאזרחות?

אימי נולדה ברוסיה ב1945 אבל הוריה פולנים. אחרי המלחמה הם חזרו לפולין, שם גם נולד אחיה הצעיר....

שלום, הפרטים מעט דלים לגבי הוריה ועלינו לדעת עוד בנוגע אליהם כדי להעריך זכאותך. לצורך בדיקת זכאות ללא עלות, ניתן לפנות בייעוץ אישי ואשמח לסייע. בברכה, עו"ד עמ לתשובה המלאה...

מ משה 00:11, 14 בדצמבר 2016
    00:11, 14 בדצמבר 2016
  • תהליך ארוך מאוד לאזרחות פולנית

שלום! התחלתי את תהליך התאזרחות לאזרחות פולנית לאימי ולי. התחלנו את התהליך בחודש יוני...

שלום, על פניו זה נשמע הגיוני. עם זאת, אם יש לך חשש כלשהו נוכל לסייע ולבדוק היכן עומד התיק בפולין ולנסות לטפל בזה עבורך. בברכה, עו"ד עמיחי זילברברג

א אסף 04:11, 12 בדצמבר 2016
    04:11, 12 בדצמבר 2016
  • אמי ילידת 1935 בפולין האם אני יכול לקבל אזרחות דרכה?

האם זה תלוי באביה או שמסתכלים רק עליה? כי היא לא היית ב1951 בת 18

י ק יעקב קורנט 23:54, 10 בדצמבר 2016
    23:54, 10 בדצמבר 2016
  • סבי הפולני ותאריך לידתו

שלום רב, סבי נולד בפולין ואף שירת בצבא הפולני. משום מה, הוא שינה את תאריך לידתו כשעלה ארצה, כך...

שלום רב, ייתכן ונוכל לסייע. על מנת לברר טיב הדברים נא ליצור קשר בייעוץ אישי. בברכה, עו"ד עמיחי זילברברג.

ג גורי 10:04, 25 בנובמבר 2016
    10:04, 25 בנובמבר 2016
  • אזרחות פולנית - שאלה לייעוץ

שלום רב, סבי וסבתי ( אינם בחיים) עלו ארצה מגרמניה אך נולדו בפולין והחזיקו באזרחות כזו ( ישנו...

שלום, לצורך בדיקת זכאות ללא עלות עלינו לדעת פרטים נוספים. ניתן לפנות בייעוץ אישי. בברכה, עו"ד עמיחי זילברברג

מ משה 16:05, 13 בנובמבר 2016
    16:05, 13 בנובמבר 2016
  • העדר מסמכים על מקום הולדתו וחייו של אבא שלי

לא נמצאו כל מסמכים על אבי בארכיון באוקראינה (חבל ארץ שהשתייך לפולין לפני מלחמת העולם השנייה) מה...

שלום, תנסה לשלוח פנייה מקוונת לארגון הצלב האדום (ITS) זהו ארכיון בינלאומי בו שמורים מסמכים\מידע רלוונטי מאותה תקופה והם עושים חיפוש ללא עלות. להלן הקישור: - http://w לתשובה המלאה...

ר ל רחל לוין 11:11, 9 בנובמבר 2016
    11:11, 9 בנובמבר 2016
  • ניתן להוציא אזרחות פולנית ודרכון ללא עורך דין?

אבי ושתי אחיות שלי הוציאו אזרחות + דרכון פולני לפני כ 10 שנים. אני גם התחלתי תהליך יחד איתם אבל...

שלום, ממי התבקשת למסור פרטים על מכר כלשהו בפולין? האם מהשגרירות הפולנית? במידה וכן, אם אלה דרישותיהם אזי אין ברירה. על כל פנים אם תרצי סיוע ממשרד עו"ד מתמחה הנך מוזמנ לתשובה המלאה...

א י אטל יוסיפון 11:15, 31 באוקטובר 2016
    11:15, 31 באוקטובר 2016
  • קבלת אזרחות ודרכון פולני

ברצוני להוציא דרכון פולני לאחי ואחותי כבר יש, קבעתי פגישה בשגרירות פולין ב 3/11, איזה מסמכים...

שלום, עלייך לקחת עמך תעודת אזרחות פולנית, תעודת לידה פולנית, תעודת נישואין פולנית (אם הנך נשוי), טופס בקשה לקבלת דרכון, 2 תמונות פספורט לפי דרישות השגרירות, דרכון ישר לתשובה המלאה...

א א אלון אייזר 08:48, 27 באוקטובר 2016
    08:48, 27 באוקטובר 2016
  • בדיקה לאזרחות משולשת

יש לי אזרחות ישראלית ובריטית. בהנחה שאני זכאי לאזרחות פולנית מהסבא שלי - האם אפשר להחזיק...

שלום, לא ידוע לי על בעיתיות כזו. בהנחה שיש לך זכאות לקבלת אזרחות פולנית, ניתן להחזיק על פניו ב3 אזרחויות בברכה, עו"ד עמיחי זילברברג

ע עידן 13:10, 23 באוקטובר 2016
    13:10, 23 באוקטובר 2016
עמוד מתוך16