לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות

הסכם פרידה בין הורים להורדה

הסכם זה מטרתו להסדיר פרידת בני הזוג, החיים חיים משותפים ללא נישואין ולהם ילד משותף. חרף היותם לא נשואים - חלות על בני הזוג חובות/ זכויות מכח היותם הורים לילד משותף, והסכם זה בא להסדיר את המשך גידול הילד לאחר פרידת בני הזוג - לרבות הסדרת מזונותיו ומשמורתו.

על אף שבני הזוג לא נישאו באופן רשמי, הרי שניהלו משק בית משותף והביאו לעולם ילדים משותפים, ולכן, בדומה לזוג נשוי המתגרש, נדרשים להסדיר את כל הסוגיות הכרוכות בפרידה שלהם. סוגיות אלה כוללות כל מה שנוגע לחלוקת רכוש משותף וכל הנוגע לגידול הילדים המשותפים בנפרד.

הסכם פרידה בין הורים צריך להיות צופה פני עתיד ולכלול הסדרים הנוגעים לאופן גידול הילדים במשותף. בין היתר יש להכריע האם המשמורת תהא משותפת, או של אחד ההורים; מהם הסדרי הראייה של כל אחד מההורים עם הילדים וכיצד ימומנו צורכי הילדים. את הסכם הפרידה יש לאשר בבית משפט, כדי שיינתן לו תוקף מחייב. אישורו יתקבל אם יימצא שהוא הוגן, ישים, מבטיח את טובת הילדים, איננו מקפח מי מהצדדים ונחתם מרצון חופשי של המעורבים.

הסכם פרידה בין הורים להורדה

להורדת ההסכם המלא בחינם

אשמח לליווי אישי של עו"ד

כל המידע המוצג כאן ניתן כשירות לגולשים בלבד ואינו מהוה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על ההסכמים, התכנים והמידע שבהם הינה באחריות המשתמש בלבד.