נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

הסכם שכירות עסק להורדה

לפניכם חוזה שכירות לבית עסק עם תקופת אופציה (היא מתן האפשרות להארכת החוזה בסיומו), אשר מפרט באופן מיטבי את אופן השימוש במושכר - בית העסק, אופן תשלום דמי השכירות, אחריות השוכר והמשכיר, בטוחות, אופן פינוי המושכר - בית העסק, העברת זכויות, העדר זכויות הגנת הדייר והסכמות נוספות.

חשוב לדעת, כי בנסיבות בהן מושכר משמש כבית עסק, לכל צד בחוזה אינטרסים מסוימים השונים מאלה של משכיר ושוכר כשהמושכר הוא דירת מגורים. עצם היותו של המושכר בית עסק, מעלה סוגיות ייחודיות עליהן חשוב לתת את הדעת ואותן יש להסדיר בחוזה השכירות להבטחת טובתו של השוכר, בעל העסק, ושל המשכיר, בעל הנכס בו פועל העסק.

השוכר צריך לוודא, כי הנכס יועמד לשימושו לתקופת שכירות ארוכה יותר ולקחת בחשבון את השלכות צרכיו להתאים את המושכר לצורכי הפיכתו לבית עסק (לעתים נדרשת השקעה כספית גדולה לשם כך).
עוד צריך לברר השוכר את האפשרות לקבלת רישיון לעסק, את האפשרות לתלות שלטים ואת התשלומים שיוטלו עליו מעבר לארנונה ודמי וועד בית (דמי ניהול, חניה). המשכיר מצידו צריך להסיר מעליו אחריות לנזק שייגרם לגוף או רכוש בבית העסק, לאי עמידה בתנאי רישוי ותשלום מיסים, וכן להגדיר בצורה ברורה מהן ציפיותיו בנוגע לאפשרות סיום תקופת השכירות, כמו גם מצבו של הנכס והאופן בו ייראה בעת השבתו.

הסכם שכירות עסק להורדה

להורדת ההסכם המלא בחינם

אשמח לליווי אישי של עו"ד

כל המידע המוצג כאן ניתן כשירות לגולשים בלבד ואינו מהוה ייעוץ משפטי או תחליף לו, כל הסתמכות על ההסכמים, התכנים והמידע שבהם הינה באחריות המשתמש בלבד.