נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

ד"ר אולג שומייקו

ד"ר אולג שומייקו
הרצל 118, באר שבע
הרצל 118, באר שבע
envelope

להתייעצות עם מומחה, השאירו פרטים ונחזור אליכם

done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
תחום עיסוק

פרופיל המומחה

ד"ר אולג שומייקו בעל ניסיון בפסיכיאטריה מעל 25 שנה ומתמחה בתחומים של פסיכיאטריה כללית, פסיכיאטריה משפטית ורפואת שינה. ד"ר שומייקו עובד כעת בתור מנהל מחלקה פסיכיאטרית משפטית פעילה במרכז לבריאות הנפש בבאר שבע, בעברו מילא תפקיד של סגן פסיכיאטר מחוזי במחוז דרום (כך, צבר ניסיון רב בתחום פסיכיאטריה משפטית). בנוסף, כבר 12 שנה עובד בתור מנהל מרפאה להפרעות שינה.

ד"ר שומייקו מתמקד בעבודתו בקליניקה הפרטית שלו בכתיבת חוות דעת משפטיות, הערכות פסיכיאטריות למוסד לביטוח לאומי, הערכות פסיכו-גריאטריות, מילוי תעודות רופא למינוי אפוטרופוס, באבחון וטיפול במגוון רחב של הפרעות נפשיות.

במהלך ביקור ד"ר שומייקו משקיע מאמץ וזמן רב כדי להבין תלונות של הפונה, התפתחות ההפרעה ואז, לאבחן אותה ולדון יחד עם הפונה על תוכנית התערבות. ד"ר שומייקו בעל ידע רב בפסיכו-פרמקולוגיה ולכן נותן המלצות תרופתיות במגוון רחב של הפרעות נפשיות, כגון דיכאון, הפרעות חרדה, מצבים פסיכוטיים ואפקטיביים, הפרעות התנהגות וכדומה.
ידוע היטב על הקשר בין קשיי שינה למצב נפשי, על השפעה שלילית ממשית של מחסור בשינה על בריאות של האדם (הן נפשי והן גופני). לפיכך, קיימת חשיבות רבה שאבחון וטיפול של הפרעות שינה נפוצות (אינסומניה – נדודי שינה, היפרסומניה – יתר שינה) יבצע רופא מומחה בתחום בריאות הנפש. ד"ר שומייקו משתמש בשתי גישות עיקריות שמקובלות בעולם המערבי בטיפול בהפרעות שינה – טיפול תרופתי ופסיכותרפיה. יש להדגיש שלטיפול התנהגותי-קוגניטיבי לאינסומניה (CBT-I) חייב להיות מקום מרכזי בהתמודדות עם ההפרעה כל כך שכיחה וגורמת סבל כל כך משמעותי.

ניסיון אקדמי:
עבר השתלמויות רבות בתחום של פסיכיאטרי המשפטית ופסיכיאטריה כללית ובתחום רפואת שינה הן בארץ והן בחו"ל.

שייכות לאיגודים:

חבר באיגוד הפסיכיאטרי בישראל.
חבר בחברה לפסיכיאטריה משפטית.
חבר בארגון עולמי של רפואת שינה.
מזכיר חברה ישראלית לחקר השינה.
חבר סגל אוניברסיטת בן גוריון בנגב.

ניתן לפנות לרופא לקבלת חוות דעת שנייה.
עובד בהסדר (נותן ייעוץ) עם קופת חולים "שירותי בריאות כללית" – במסגרת "כללית מושלם".