נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב

ד"ר קוץ אילן

ד"ר קוץ אילן
אוסישקין 56, תל אביב
אוסישקין 56, תל אביב
envelope

להתייעצות עם מומחה, השאירו פרטים ונחזור אליכם

done פנייתכם התקבלה! אנו ניצור קשר בקרוב
תחום עיסוק

פרופיל המומחה

ד"ר אילן קוץ הוא פסיכיאטר ופסיכותרפיסט המקבל מטופלים במרפאה פרטית בתל-אביב. כמו כן, הוא מעניק את שירותיו כעד מומחה וככותב חוות דעת מומחה מטעם בית משפט. בין היתר, הוא עובד עם עורכי הדין והמשרדים הבאים: שירה דונביץ, ליבאי מן ושות', אילן קנר ושות', כספי סרור ושות', נעמה כהן ועוד.

ד"ר קוץ פיתח שיטה קלינית להתערבות: מודל מונחה-שלב לטיפול בהפרעת-דחק-חריפה (ASD). כמו כן, הוא אחראי על פיתוחה על שיטה להערכה מידית של תגובת מתח חריפה (ASR) ולחיזוי סיכון להפרעות מתח שלאחר מכן. שיטת ASR מיושמת כיום ב- 55 אתרי דחק לשעת חירום ברחבי הארץ.

רקע אקדמי
בשנת 1970 השלים ד"ר קוץ לימודי רפואה באוניברסיטה העברית שבירושלים. את התמחותו בפסיכיאטריה ביצע באוניברסיטת תל-אביב עד לשנת 1979. שנה לאחר מכן נסע לבוסטון, שם שהה במשך 3 שנים ועבר השתלמות (fellowship) בפסיכיאטריה ובמדעי ההתנהגות בבית החולים בית ישראל ובבית הספר לרפואה של הרווארד.

ניסיון מקצועי
בשנים 1980 - 1983 ניהל ד"ר קוץ מרפאת גוף-נפש ביחידה לרפואה התנהגותית, שבראשה עמד פרופ' הרברט בנסון, ובה חקר, בשיתוף עם ג'ון קבט-זין, את הביולוגיה והפסיכולוגיה של מדיטציית המודעות Mindfulness Meditation. משנת 1984 ועד שפתח את מרפאתו הפרטית, הוא עמד בראש השירותים הפסיכיאטריים של בית חולים מאיר ושימש כחבר סגל במרכז לבריאות הנפש שלוותה. כמו כן, ייסד וניהל את היחידה לטיפול בטראומה נפשית של בית חולים מאיר ושימש כחבר בוועדת החירום של משרד הבריאות לפיתוח ולתיקון הפרוטוקול הלאומי הנוגע להתערבות במצבי דחק חריפים בעת טרור ומלחמה.

הרצאות וייעוץ
ד"ר קוץ העביר במשך השנים הרצאות וסדנאות בתחומי עיסוקו לגורמים שונים בארץ ובעולם. כמומחה עולמי לטראומה, הוא העביר הרצאות בנושא "תסמונות מתח חריפות בישראל" בארצות הברית, באירופה וגם בארץ. כמו כן, הוא הרצה בפני שופטים במסגרת השתלמות שופטים, וכן בפני הקהל הרחב מטעם המכונים: קתדרה, אסכולות, גני תקווה ועוד.

בין השנים 2006 - 2010 העניק ד"ר קוץ ייעוץ לצוות המרפאה לבריאות הנפש בשדרות (במהלך מתקפת הטילים), וסייע להם לטפל בתושבי העיר באספקט הפסיכיאטרי. במשך 6 שנים הוא ייעץ למשרד הבריאות הישראלי בכל הנוגע להפרעות פוסט-טראומטיות באירועי טרור רבי-נפגעים.

ד"ר קוץ חיבר פרסומים רבים העוסקים בהיבטים הפסיכולוגיים של אירועים מקראיים ובפסיכו-ביולוגיה של אומנות ויצירתיות. בנוסף לכך, הוא פרסם מאמרים שונים הנוגעים למצבי דחק ולפסיכולוגיית-טראומה.