שימוש הוגן - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 20:09, 29 בספטמבר 2012

  אם יש לי חנות באינטרנט ואני רוצה להוסיף מוצרים עם תמונות שמצאתי ברשת ועם סיקור קצר שאני רושם האם זה נחשב שימוש הוגן. אני שואל כי יש בחנויות שונות ברחבי האינטרנט(בישראל ובחו"ל) תמונות זהות לאותו מוצר וזה ברור שהם העתיקו אחד מהשני ולכן אני רוצה לדעת עם זה נחשב שימוש הוגן בגלל שיש סיקור על המוצר. האם מותר לי גם לערוך את התמונה ולהוסיף עליה כיתוב? הנה דוגמא של מוצרים זהים: http://store.apple.com/us/product/MB770G/B/apple-earphones-with-remote-and-mic?fnode=49 - כאן זה התמונה המקורית http://shop.virginmegastore.me/apple-earphones-with-remote-and-mic.html http://www.tikcom.co.il/sg_product~APPLE3GSearIphone2~46~230.htm https://www.zelahit.co.il/Accessories.aspx?product=115 יש עוד מאות אתרים שמשתמשים באותה תמונה בדיוק האם זה נחשב שימוש הוגן?

  השב
 • 07:22, 30 בספטמבר 2012

  רועי שלום,

  במידה ודיני זכויו.ת היוצרים מגינים על התמונה אין לעשות בה שימוש ללא אישור. עצם העובדה שייתכן ואחרים עושים שימוש בתמונה ומפרים זכויות יוצרים לא יוצרת לגיטימציה לעשות זאת. החריג של סקירה עיתונאית, במסגרת הגנת שימוש הוגן אינו רלוונטי לשימוש שאתה רוצה לעשות עם התמונה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.