קניין רוחני בשקופית - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • איתי

נשלח ע"יאיתי 09:03, 18 ביוני 2013

הננני עוסק בשירה בציבור, כחלק מההופעה שלי אני מקרין שקופיות הכוללות תמונה שעצבתי וטקסט מילים של השיר. על השקופית רשום השם שלי. להפתעתי גיליתי שקיימת תוכנה בשוק שמציגה שקופיות של שירים ובין הייתר מציגה את השקופית שלי עם השם שלי עליה. התוכנה נמכרת תמורת תשלום כספי וכמובן לא אישרתי את השימוש בשקופית. האם קיימת עילה לתביעה ?

השב
  • 10:23, 20 ביוני 2013

נראה שהם מפרים את זכויות היוצרים שלך. אני הייתי שולחת מכתב התראה לפני הליכים משפטיים בניסיון להגיע איתם להסדר - פחות הוצאות ופחות זמן מלנהל תביעה.

תגובה
  • 10:42, 20 ביוני 2013

איתי שלום,

ככלל אכן נראה כי יש כאן הפרה של זכויותיך.
    יחד עם זאת הייתי מוודא קודם כי כל זכויות היוצרים בתמונות שעיצבת נמצאות בבעלותך טרם פנייה לאותה חברה בדרישה

תגובה
  • 13:01, 23 ביוני 2013

לשקופיות נלקחו מס' תמונות שאין לי עליהן זכויות יוצרים, גם למילים של השיר אין לי זכויות יוצרים.
    העיצוב שלי מתבטא ברישום הטקסט על רקע התמונות המעוצבת והוספת שמי בתחתית השקופית. האם המידע הנ"ל מבטל את זכויות היוצרים שיש לי על השקופית ?

תגובה
  • 09:07, 24 ביוני 2013

שלום רב,
    אם כל מה שעשית הוא למקם טקסט לשיר בו אין לך זכויות על תמונות שגם בהן אין לך זכויות, אז על פניו אין לך עילה מתחום זכויות יוצרים.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.