• 24 בפברואר 2014

העברת זכויות יוצרים

שלום רב,
    הנני מוסיקאי. ע"מ להגן על זכויות היוצרים שלי לפני שאני מפרסם אותם, באמצעי התקשורת, אני מוצא לנכון לרשום אותם באקו"ם.
    בטפסי ההרשמה, אתה חותם על כך שאתה מעביר לאקו"ם את הזכויות ביצירה. מה זה אומר?? (זכויות ביצוע, שידור, הקלטה, הסרטיה העמדה, העתקה).
    האם אני מוותר על זכות היוצרים שלי ביצירה ומוסר אותה לאקו"ם? האם אקו"ם היא לא רק חברה השומרת על זכויות יוצרים של בעל היצירה ודואגת לגבות תמלוגים עבורו, בתמורה לדמי השתתפות וכו'?
    האם זו הדרך לפעול נכונה?

תודה רבה,
    אשמח לתשובה.

24 בפברואר 2014
  • מנהל הפורום עו"ד מיכל לוצאטו 26 בפברואר 2014

העברת זכויות יוצרים

אהרן שלום,

על מנת לענות על שאלתך ולהבין את הסיטואציה המשפטית יש צורך לעבור על כל מסמכי אקו"ם, אולם באופן כללי במידה ומדובר בכתב העברת זכויות, המשמעות היא שאתה מעביר את זכויותיך לאקו"ם, וזאת על מנת שאקו"ם תוכל לנהל ולאכוף את זכויותיך וכן לגבות תמלוגים עבורך.

על פי התנאים הקבועים לפעילותה של אקו"ם היא מחויבת להעניק בחזרה לחבריה רישיון אשר מאפשר לחברים (כלומר ליוצרים) בין היתר להעניק רשיונות שימוש לא בלעדיים.

יש להדגיש כי הזכות המוסרית (הזכות לקבל קרדיט ולציון שם היוצר, וכן הזכות שלא יעשו ביצירה שינוי או פעולה המפחיתים מערך היצירה ללא קבלת היתר מהיוצר) אינה ניתנת להעברה ונשארת תמיד אצל היוצר.

בהצלחה

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

26 בפברואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?