שימוש לא מורשה בתמונה - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • תומר

  נשלח ע"יתומר 16:24, 5 באפריל 2014

  שלום, מגזין מוכר בארץ לקח תמונה שלי, שהיה בתחתית שלה את השם שלי ומס' פלאפון, ו"חתך" את החלק הנ"ל ופרסם אותה במגזין שהנפיק. התמונה שלי לא היתה מפורסמת בדף הפייסבוק שלי אלא בשל 2 דפי פייסבוק : אחד בדף של מקום שאני עובד בו ובשני בדף יבואן של מוצר המשווק במקום העבודה. בדף של מקום העבודה אני פרסמתי, היבואן לקח את התמונה בלי לשאול אך השאיר את הכרדיט (ולא היתה התקשרות איתם). האם ניתן לתבוע את המגזין על שימוש בתמונה ללא אישור, נסיון תקשורת והורדה של הכרדיט בתמונה? אם כן, על איזה סכום הגיוני לתבוע? התמונה פורסמה בגליון אחד של המגזין. תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  10:00, 7 באפריל 2014

  תומר שלום,

  השימוש בתמונתך ללא קבלת רישיון/אישור שימוש בהחלט מהווה הפרה של זכות היוצרים שלך.

  מעבר לכך, חיתוך התמונה והסרת שמך מהווה פגיעה בזכותך המוסרית.

  שתי פעולות אלה יכולות להוות עילה לתביעה, ומומלץ להתייעץ עם עו"ד בעניין זה על מנת להעריך את סיכויי התביעה וכן את הסכום אותו יש לתבוע.

  בהצלחה,

  מיכל

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.