כתיבת ספר שמבוסס על ספר אחר - זכויות יוצרים - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
 • Kiko

  נשלח ע"יKiko 22:18, 9 בספטמבר 2014

  שלום, אני מתכוון להשיק ספר אלקטרוני שיתבסס על ספר אלקטרוני קיים. למעשה אני אשכתב אותו מחדש, אוריד קטעים שלא מתאימים, אוסיף קטעים מקוריים, אשנה את השם, העיצוב, הסגנון וכמעט הכל. למרות השינויים, הספר שלי יהיה מבוסס על מידע מהספר הקיים (ספר עיוני, סוג של עזרה עצמית, לא ספר לימוד). רציתי לדעת מה הזוית החוקית של העניין? האם זה יהיה מספיק אם אציין שהספר מבוסס על ספר אחר, או שאני צריך לשלם תגמולים? מה נהוג בהסכמים כאלו בדר"כ בתעשייה? תודה רבה על העזרה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  17:38, 10 בספטמבר 2014

  שלום,

  יש לבחון האם הספר שתיצרו יהווה יצירה חדשה, או שמא יצירה נגזרת המתבססת באופן מהותי על היצירה המקורית. עשיית יצירה נגזרת היא פעולה הנחשבת לאחת מהזכויות הבלעדיות של היוצר המקורי, ועשייתה ללא קבלת היתר/רישיון מבעל זכות היוצרים תחשב להפרת זכות זו.

  לכן מומלץ להתייעץ עם עו"ד הבקיא בתחום זכויות היוצרים, על מנת שיבחן את היצירה המקורית אל מול החדשה, על מנת להעניק לך ייעוץ משפטי בהתאם לנסיבות המקרה שלך.

  בהצלחה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.