פקיעת תוקף זכויות יוצרים - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 10:23, 24 בדצמבר 2014

  עו"ד לוצאטו שלום, 1. קראתי כי פג תוקף הגנת זכויות היוצרים של הספרים הנסיך הקטן ושרלוק הולמס, ועתה הם שייכים לנחלת הכלל. האם אוכל להשתמש באיורים ובסיפורים למטרות מסחריות (בכל העולם)? 2. אני משתמשת בפונטים של תוכנת הפוטושופ לעיצובים שונים וכן לשימוש מסחרי. איך אוכל לברר אם הפונטים מוגנים בזכויות יוצרים? תודה, ברכה, דנה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  10:00, 28 בדצמבר 2014

  דנה שלום,

  במידה ואכן פג תוקף הגנת זכות היוצרים ביצירות, הרי שניתן לעשות בהן שימוש היות והפכו לנחלת הכלל.

  לעניין האיורים- יש לבדוק האם האיורים מוגנים גם כסימנים מסחריים רשומים. במידה וכן, הרי שלא ניתן לעשות בהם שימוש ללא קבלת היתר/רישיון.

  לעניין הפונטים- יש לבדוק לגבי כל פונט באופן פרטני, וייתכן שעניין זה מובהר בתנאי השימוש של התוכנה, אולם עקב חוסר הבהירות בנושא מומלץ שלא לסמוך רק על האמור בתנאי השימוש ולבצע בדיקה עצמאית.

  בברכה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.