בעלות דומיין - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 17:16, 1 בפברואר 2015

  הי מיכל רציתי לשאול היה לי לקוח שביקש ממני לקנות דומיין לאתר שלו. קניתי דומיין על שמי עם השם המסחרי של בית העסק שלו. עכשיו התהליך הוא דורש בעלות על הדומיין תהליך שכרוח בתהליך מסוים ועליות. אנחנו לא ביחסים טובים מאז ההיפרדות. האם מבחינה משפטיץ מספיק להעביר לו שליטה על הדומיין ללא העברת בעלות עם התחייבות שלו יעשה שימוש מסחרי בדומיין ולא יחודש על שמי. חשוב לציין שהדומיין עומד תחת האתר שלו ומשמש אותו בתודה מראש לטיפולך יובל

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  14:19, 3 בפברואר 2015

  יובל שלום,

  שאלתך "האם מבחינה משפטית מספיק להעביר לו שליטה על הדומיין ללא העברת בעלות?" אינה ברורה, והתשובה לסיטואציה זו ראשית טמונה בהסכמות שביניכם.

  במידה ולא הסכמתם על דרך היפרדות כלשהי, הרי שניתן לבצע העברת בעלות בתהליך פשוט יחסית, ואם הדומיין נרשם עבורו על ידך ועל שמך בהסכמתו וכעת הוא מעוניין לשנות זאת ולהעביר את הבעלות לידיו, הרי שעל פניו עליו לשאת בעלויות ההעברה, אלא אם כן סוכם אחרת ביניכם.

  בהצלחה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.