זכויות יוצרים כתבה מהרשת - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • שלומי

  נשלח ע"ישלומי 18:08, 7 ביוני 2015

  שלום רב בימים אלו אני מסיים לבנות אתר, כרגע עובד על התוכן. הבנתי שאסור להעתיק כתבה מילה במילה אך האם מותר להעתיק אותה בנוסח וסדר שונה עם קרדיט והפניית לינק לכתבה בעיתון האם זה נכון? דבר שני האם אני יכול להעתיק רק 4 שורות מתוך הכתבה ולהפנות לקורא המעוניין לכתבה המקורית? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  13:54, 8 ביוני 2015

  שלומי שלום,

  לא ניתן לענות על שאלתך מבלי לראות מהו השינוי שביצעת בכתבה, אשר מהווה יצירה ספרותית מוגנת.

  חשוב להבין כי זכות יוצרים ניתנת על דרך הביטוי של הרעיון ולא על הרעיון עצמו. לכן ככל והינך מבטא את אותו הרעיון של הכתבה בדרך שונה לחלוטין, כך גדלים סיכוייך שלא להפר זכות יוצרים.

  לעניין שאלתך השנייה- יש לבחון זאת לאור היקף הכתבה המקורית, ובכל מקרה כאשר מצטטים מתוך מקור כלשהו יש להקפיד ולהראות כי מדובר בציטוט (כלומר להשתמש במרכאות) וכן לציין את מקור הציטוט ואת יוצרו.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.