מכירת מדבקות של דיסני - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • נועה

  נשלח ע"ינועה 13:21, 17 ביוני 2015

  שלום, האם מכירת מוצרים שנקנו ב - ali express כמו מדבקות קיר של דיסני (עם דמויות של דיסני) חשופה לתביעה של זכויות יוצרים? חשוב לציין שהתמונות מגיעות מהמוכרים ב - ali express. תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  11:28, 21 ביוני 2015

  נועה שלום,

  התשובה היא בהחלט כן. הדמויות של דיסני מוגנות בזכויות יוצרים וכן סביר מאוד להניח שגם בסימני מסחר. מעבר לכך, שימוש בדמויות המזוהות עם דיסני, מהווה עשיית עושר ולא במשפט ובפגיעה במוניטין. כמו כן, במידה ומדובר במוצרים מזויפים הרי שמתקיימות עילות נוספות כגון גניבת עין, הטעיית הצרכנים ועוד.

  מעבר לכך, התמונות עצמן הן יצירות הראויות להגנה בזכויות יוצרים ולכן השימוש בהן ללא קבלת היתר מבעל הזכויות (שהוא לא בהכרח המוכר ב-Ali Express) גם הוא מהווה הפרה של זכות היוצרים וכן הזכות המוסרית של היוצר.

  העובדה כי התמונות מתקבלות מהמוכרים עצמם באתר אינה פוטרת מאחריות את העושה בהן שימוש.

  בברכה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.