זכויות יוצרים - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • יאנה

  נשלח ע"ייאנה 08:44, 1 בינואר 2016

  שלום! אני ציירת במקצועי. לפני כמה ימים פנה אלי אדם בבקשה להעתיק בשבילו ציור של אומן מפורסם. את הציור הזה הוא רוצה לתלות בביתו. אני עושה כמה שינויים קלים בציור. השאלה אם זה חוקי לעשות דבר כזה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  10:58, 3 בינואר 2016

  יאנה שלום,

  נראה כי מה שהתבקש ממך לעשות נע בין עשיית העתק ובין עשיית יצירה נגזרת (שהיא יצירה מקורית המבוססת באופן מהותי על יצירה אחרת). גם העתקה וגם עשיית יצירה נגזרת הן פעולות השמורות לבעל זכות היוצרים בלבד, ולכן על מנת שלא להפר את זכות היוצרים יש לקבל את אישורו לעשות כן.

  חריג לכך הוא מקרה בו תקופת זכות היוצרים ביצירה תמה. תקופת זכות היוצרים הינה למשך כל חייו של היוצר וכן שבעים שנים לאחר מותו. במקרה כזה מדובר ביצירה שהפכה לנחלת הכלל ולכן אין צורך בקבלת אישור עבור ביצוע הפעולות הללו.

  בהצלחה.

  מיכל

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.