פציעה קשה בתאונת דרכים בחו"ל - פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 09:53, 8 באוגוסט 2012

  אחי נפצע קשה בתאונת דרכים בדרום אפריקה (שלחו אותו לשם מטעם העבודה, והוא נפגע בזמן העבודה), לפני שבועיים הטיסו אותו לישראל ועכשיו הוא מאושפז בבית לווינשטיין לתהליך שיקום ארוך. עד עכשיו מקום העבודה שלו שילם כל מה שהיה צריך, כולל כרטיס טיסה בשביל גיסתי, אבל עכשיו שהוא בארץ הם לא מוכנים לשלם יותר כלום. למי צריך לפנות? כמה אחוזי נכות אמורים להיות לו (הוא הולך רק עם הליכון ובקושי מזיז את הידיים) ?את מי אפשר לתבוע?

  השב
 • 11:42, 9 באוגוסט 2012

  דניאל שלום,
  אם התאונה ארעה במסגרת עבודת אחיך אצל מעביד ישראלי ששילם לו משכורות וביטוח לאומי גם בעת עבודתו בחו"ל, התאונה תחשב לתאונת עבודה לצורך הביטוח הלאומי, ויש להגיש תביעה לביטוח הלאומי. כל עוד הוא מאושפז יהיה זכאי לגמלאות נכות, לכשישתחרר, ואם יהיה זקוק לעזרה, יהיה זכאי לגמלה מיוחדת עבור כך. אם לא יהיה נייד, יהיה זכאי לגמלאות ניידות והטבות ברכישת רכב. צריך לבדוק גם אם יש לו פוליסות המכסות אובדן כושר עבודה, או נכות, או סיעוד ואם כן, לתבוע את חברת הביטוח על המגיע לו, לפי מצבו. רצוי להתייעץ גם עם עו"ד המכיר את החוק בדרום אפריקה בדבר זכויותיו של אחיך שם לפיצויים עקב התאונה.

  תגובה
 • 15:35, 9 באוגוסט 2012

  תודה, אשיג את כל המסמכים הדרושים ואצור איתך קשר בטלפון.

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.