תצהירים - פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה
 • נטלי

  נשלח ע"ינטלי 14:03, 20 באוגוסט 2014

  שלום רב לעו"ד הנכבד השאלה מתבססת על הוותק שלך בתחום שמי נטלי ממרכז הארץ ונפגעתי בתאונת עבודה , שאלתי היא בתיק מרובי צדדים האם ייתכן שמענה לפשרה(הכולל החלוקות בין כל הצדדים ולא רק הסכמה על סכום) ייקח תקופה העולה על יותר משנה וזה נחשב מקובל בימינו או שיש פה "משחק" על זמני? ב. התיק אצלי הועבר לגישור בהסכמת כל הצדדים הם רוצים לראות איך לחלק בינהם את הפיצוי העיתוי שבו הודיעו על הסכמת המבטחים שלהם לקיים ישיבת גישור הוא בדיוק לפני הגשת תצהירי עדות ראשית(לפני כן כנראה לא הייתה להם בעיה למרוח את הזמן כי התיק לא קודם לכיוון ראיות) האם זה מעיד על רצון הצדדים לפשרה על אף הזמן הרב שחלף מאז הצעת השופט ולחסוך עדים מטעמם ? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  08:11, 24 באוגוסט 2014

  במענה לשאלתך הראשונה אשיב כי בהחלט ייתכן שמענה לפשרה, ייקח תקופה העולה על שנה, במיוחד כשמדובר בתיק מרובה צדדים.
  במענה לשאלתך השניה אשיב כי עצם ההסכמה של הצדדים לפנות לגישור מעידה על נכונות מסוימת לפשרה. כמובן, שבשלב בו נמצא המשפט, לפני הגשת ראיות לדבריך, יש יותר מוטיבציה לצדדים לנסות הליך של גישור, וכך לחסוך את הכנת הראיות, שעל פי רוב גוזלת זמן רב מעורכי הדין

  תגובה
 • 10:43, 24 באוגוסט 2014

  תודה על המענה המקצועי ובהמשך לתשובתך מה הטעם שהצדדים אם הפשרה נוחה בעינהם שהרי הסכימו על הסכום הכללי וקיבלו אישור על כך לא מוכנים לשלם בחלקים שווים ואז לריב בינהם על איך להתחלק אם זה בבוררות או אצל שופט או אצל מגשר בלי קשר אלי ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  12:29, 24 באוגוסט 2014

  האפשרות שאת מציעה לפיה הצדדים ישלמו לך במימון ביניים את הסכום וימשיכו בהליכים ביניהם קיימת, אך היא תלויה ברצונם הטוב של הצדדים. לא תמיד יש רצון טוב, וגם אם יש רצון טוב, צריך לקבל גם את אישור חברות הביטוח המעורבות, והמבוטחים עצמם - מספיק שמישהו אחד ייתנגד, כדי להכשיל פשרה במימון ביניים...

  תגובה
 • 20:43, 24 באוגוסט 2014

  תודה על המענה המקצועי והסבלני הייתי רוצה לדעת משהו נוסף ממך האם במצב שכזה שלוח הזמנים מוקפא לצורך הגישור למספר חודשים ובית המשפט נותן לצדדים מספיק זמן יש פה סוג לחץ סמוי על הצדדים להגיע להסכמות על החלוקה בינהם כיוון שגם עברה מעל שנה להצעת הפשרה וגם כיוון שהם לוקחים עוד מספר חודשים לצורך הגישור ? או שאין לכך שום משמעות ?
  ב.סטטיסטית מנסיונך נניח והתבזבז זמן יקר של בית המשפט צאז הצעת הפשרה (שנה וחצי ) והצדדים בסופו של דבר לא הגיעו להסכמה ולא קיבלו הצעת שופט לפיצוי לפי סעיף 79 א והחליטו ללכת להוכחות הסיכויים לטובתי במשפט שהשופט יפסוק סכום גבוה יותר מהצעת הפשרה שנתן?
  תודה רבה לך שוב

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  09:23, 25 באוגוסט 2014

  אין שום משמעות, מבחינת הנתבעים, לכך שחלף זמן (רב) וניתנו ארכות לצורך ניהול גישור. בסופו של דבר כל עורך דין צריך לפנות לחברת הביטוח אותה הוא מייצג (או ללקוח הפרטי אותו הוא מייצג), ולקבל את אישורו לפשרה.

  מנסיוני, אין לדעת מה יקרה במהלך ניהול המשפט - יכולות להיות הפתעות רבות, כמו עדים שמצהירים משהו אחד, ובחקירה נגדית מוסרים גרסה הפוכה לחלוטין. השופט יפסוק בסופו של דבר לפי חומר הראיות שמונח לפניו, וסיכומי הצדדים. ההצעה שניתנה בעבר, לפני שמיעת הראיות איננה רלוונטית יותר, והשופט לא אמור להתייחס אליה (חלק מן השופטים בכוונה לא רושמים את ההצעה בתיק, אלא מוסרים אותה בע"פ לצדדים במהלך הדיון, כדי שלא ירגישו בעתיד מחויבים לאותה ההצעה...).

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.