נכות אורתופדית כתוצאה מתאונה - פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה
 • סיגל

  נשלח ע"יסיגל 17:18, 29 באוגוסט 2012

  נפגעתי קשה בתאונת עבודה לפני שנתיים וחצי. נבדקתי ע"י ועדה של ביטוח לאומי שקבעו לי 60% נכות זמנית עד סוף 2012 (זה כבר פעם שניה שהם קובעים לי נכות זמנית ולא נותנים לי נכות צמיתה). אני רוצה שייקבעו לי כבר נכות צמיתה – אפשר לערער על ההחלטה של הועדה?

  השב
 • 17:27, 2 בספטמבר 2012

  שלום סיגל – עקרונית, זכותך לערער לועדה רפואית לעררים על הנכויות הזמניות שנקבעו לך ולטעון שמגיעה לך נכות קבועה, אלא שיש לבחון מדוע נקבעה לך נכות זמנית לאורך תקופה כה ארוכה. יתכן ויש לכך הצדקה ויתכן ולא - לפעמים הנפגע מצוי לאורך זמן בטיפול מתמשך, ניתוחים וכד' ולא ניתן לקבוע מצבו הסופי. לפעמים לא רצוי לקבוע נכות קבועה עם המצב עלול להחמיר (על אף שגם לאחר נכות קבועה אפשר להגיש תביעה להחמרה) – לכן, על מנת להשיב במדויק על שאלתך יש לקבל פרטים נוספים על פגיעתך ותוכן החלטת הועדה. את מוזמנת ליצור עמי קשר טלפוני ולמסור פרטים נוספים.

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.