תאות דרכים - פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה
 • חזי

  נשלח ע"יחזי 15:27, 6 בנובמבר 2014

  שלום כמה נגמרים תיקים של תאונות דרכים במקרים של הריגת ילד בן 7 האם לקבל ההצעה הראשונה או להמתין לפסק דין ??

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  16:34, 6 בנובמבר 2014

  כל מקרה לגופו - בגדול, טווח פיצוי של בין 600,000 ש"ח ל900,000 ש"ח הינו סביר. כאשר מדובר בקטין אופן חישוב ההפסדים בעתיד הינו ברור ביותר, בהתאם לפסיקת ביהמ"ש העליון ("הלכת פינץ") כך שלא אמורות להיות מחלוקות גדולות מדי בין הצדדים. הצעת הפשרה אמורה לשקף מבחינתך פיצוי הולם, אם ההצעה נמוכה מהסכומים שלעיל, כנראה שלא מדובר בפיצוי מספק וכדאי להמתין לפסק דין או לכל הפחות לקבל הצעת פשרה של ביהמ"ש. בכל מקרה, עורך הדין המייצג בתיק אמור להיות הגורם שבקיא ביותר בפרטים, כך שהוא יכול לשקול את הסיכויים והסיכונים בצורה המיטיבית ולכן כדאי לייחס משקל רב להמלצותיו באשר לקבלת הפשרה או המשך ניהול ההליכים.

  תגובה
 • 16:46, 6 בנובמבר 2014

  קבלתי הצעה על סך 550 אלף האם לקבל אותה או מה אתה ממליץ

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  17:03, 6 בנובמבר 2014

  עליך לשאול את עורך הדין שלך מה דעתו.
  מכיוון שאופן חישוב הפיצוי הוא פשוט ביותר, תוכל לבצעו בעצמך ולהחליט:
  שכר ממוצע במשק נטו (בערך 8,800 ש"ח) X מקדם 300 X 30%X מקדם היוון כפול (בערך 0.7) =
  לסכום זה יש להוסיף כאב וסבל (כ-45,000 ש"ח לערך) והוצאות לויה ומצבה (ככל שהיו, בד"כ מקובל לפסוק כ-10,000-15,000 ש"ח).
  נתון אחד חשוב שחסר לי הוא מתי נפטר המנוח - ככל שנפטר לפני זמן רב יותר, הפיצוי יהיה גדול יותר. החישוב שלעיל יוצא מנקודת הנחה שהמנוח נפטר לפני לא יותר משנתיים.
  בהנחה שאין נתונים נוספים שאינם ידועים לי (נזקים אחרים להורים וכד'), החישוב שלעיל משקף פחות או יותר את החישוב הנכון בתיק, אותו גם יבצע השופט, כאשר יציע פשרה. שים לב - השכר הממוצע במשק משתנה כל הזמן, אם למשל ניתנה הצעת הפשרה לפני חודש ספטמבר האחרון, השכר הממוצע עליו התבסס החישוב היה פחות מ8,300 ש"ח.

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.