עיכוב במתן תשובה - פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 23:17, 18 בנובמבר 2014

  שלום רב למנהל הפורום מקווה שתווכל לעזור לי מנסיונך ולקרוא את שאלתי (מצטער על האורך) ככה התיק שלי הוא תיק תאונת עבודה כאשר בתיק יש מספר צדדים היו מספר קדמי משפט שבמהלכם מחוץ לכותלי בית המשפט עו"ד מטעמי ומטעם הצדדים ניהלו משא ומתן וסגרו על סכום הפיצויים בפשרה כאשר הצדדים אמרו לו נסגור על סכום כעת ואנחנו ננהל בינינו משא ומתן על אופן החלוקה ואז ניתן לך הסדר זמן רב הצדדים לא הגיעו לסיכום על החלוקה ואז הגיע קדם משפט נוסף בו השופטת ניסתה לדעת מה קורה הצדדים אמרו שהם לא מסתדרים בדיבור בינהם על החלוקה והם מעוניינים ללכת לגישור אבל מחכים לאישור מטעם המבטחות השופטת נתנה להם חודש נוסף לאישור ואמרה שאם לא יהיה אישור לגישור היא קובעת מועדים לתצהירים עבר החודש הצדדים לא נתנו שום הודעה. ואז השופטת נתנה מועדים לתצהירים איזה שבוע שבועיים לפני המועד שעו"ד מטעמי היה אמור להגיש תצהירים הצדדים טענו שיש אישור לגישור הם הלכו לגישור הגישור הצליח ומאז לא הוגש הסדר עבר מעל חודש וחצי כאשר היו חגים באמצע מועד העיון הפנימי שהשופטת קבעה חלף ואז עו"ד מטעמי שלח הודעה לבית משפט שלא הוגש לו הסדר פשרה למרות הגישור ושאחד הצדדים עושה בעיות . השופטת קבעה קדם משפט לעוד כשבועיים מהיום ואמרה שהוא רק למקרה שלא יוגש ההסדר הכולל האם קדם משפט מסוג זה יכול באמת ללחוץ על הצדדים להגיש את ההסדר לפני הקדם משפט?במידה ולא יוגש הסדר פשרה עד לקדם משפט מה צפויה השופטת לעשות מנסיונך ? ב. האם לאור מה שציינתי נראלך שהכיוון להוכחות וסתם התבזבז זמן מיותר על כל ההמתנה הזאת של יותר משנה? תודה רבה על עזרתך

  השב
 • 21:32, 19 בנובמבר 2014

  ??????

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  09:14, 20 בנובמבר 2014

  ההתנהלות המתוארת על ידך אופיינית לתיקים מרובי צדדים ואי אפשר ללמוד ממנה שהפשרה לא תצליח. השופטת צפויה לבקש מהצדדים הסברים, ובמידה וירצו לחשוף בפניה מה התרחש בהליך הגישור, לנסות לעזור.

  תגובה
 • 16:11, 23 בנובמבר 2014

  תודה על המענה ואם נניח הוא עזר זה נחשב שהתיק הסתיים בגישור או שהתיק הסתיים דרכו ?ב. האם מנסיונו ך ייתן להם זמן נוסף להסדר או שיקבע התיק לתצהירים במידה ובישיבה לא ירצו את עזרתו?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  16:15, 23 בנובמבר 2014

  הכל תלוי ברצונם הטוב של הצדדים בתיק - אם יש הסכמה, אפשר לחתום על הסכם גישור בכל שלב (גם אם הוא התגבש סופית בעקבות עזרה של ביהמ"ש). השופט אמור לנסות לקרב את הצדדים לפשרה, אך אם יראה כי אין נכונות מצד מי מהצדדים, יכול להורות על הגשת תצהירים. אם מראש יודיעו הצדדים לשופט שאינם מוכנים /רוצים לקבל ממנו שום עזרה, לא תהייה לו ברירה אלא לקבוע את התיק להגשת ראיות.

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.