• פוני

  נשלח ע"יפוני 16:37, 22 בנובמבר 2014

  מה יותר חכם לקבל 19 אחוזי נכות עקב תאונה עבודה ולא לערער או לערער ולקבל אחוזים גבוהים אבל בסוף מקזזים לי מהפיצוי מה יותר חכם מנסיון שלך ???

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  10:11, 23 בנובמבר 2014

  השאלה ששאלת היא שאלה מורכבת, ותלויה בגורמים רבים, אנסה להתייחס בקצרה לחלק מהם -
  אם מדובר בתאונת דרכים, הנכות שנקבעת על ידי המוסד לביטוח לאומי עשויה להיות מחייבת גם במשפט (בהתקיים תנאים מסוימים), ואז התוצאה הכספית מבחינתך תהייה אותו הדבר.
  לעומת זאת, אם מסיבה כלשהי נכות המל"ל איננה מחייבת במשפט (בין אם מדובר בת.ד או לא), יש חשיבות לקביעתם של המומחים מטעם ביהמ"ש - אם היא גבוהה מ-19%, כדאי שלא לערער על קביעת המל"ל, וכך יופחת מן הפיצוי מענק נמוך באופן יחסי, וחלק הארי של הפיצוי ייתקבל כבר עתה.
  אם המומחים מטעם ביהמ"ש קבעו פחות מ-19%, כדאי לנסות ולערער על הקביעה ולנסות לקבל מעבר ל20% נכות (זהו הרף שמעליו מקבלים קצבה חודשית, להבדיל ממענק חד פעמי).
  יש לקחת בחשבון שהמוסד לביטוח לאומי לא ממהר לקבוע נכויות העולות על 19%, כך שגם אם יוגש ערעור על ידך, ייתכן ולא ייתקבל.

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.