• אורן

  נשלח ע"יאורן 13:13, 28 בינואר 2015

  שלום רב, מדובר בתיק תאונת עבודה הצעת פשרה מונחת זמן רב על הפרק כאשר כל פעם יש דחיות של קדמי משפט התיק מכיל מספר צדדים היה אמור להתקיים לי קדם משפט נוסף לפני הוכחות אך הוא התבטל כי עוורכת הדין שלי קיבלה מסמך כתוב על ההסכם וכעת הם מגבשים את ההסדר הבעיה שהיא דחתה את הקדם משפט בעוד 30 יום והשופט הזכים האם היא לא הגזימה וזה לא זמן רב מדי בשביל לגבש הסכם ? מה הסיכוי שפשרה תיפול בכל זאת בשלב כזה ? האם המסמך כתוב כמסמך משא ומתן או כסוג של מסמל מחייב מה כתוב בו בדרך ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  16:23, 28 בינואר 2015

  התיאור שלך הוא תיאור אופייני של הליכי פשרה - 30 יום הוא פרק זמן מינימלי שעורכי דין מבקשים לצורך גיבוש הסכם פשרה, כך שאין שום בעיה. עד שהסכם פשרה סופי לא נחתם, תמיד יכול להיות משהו שיסכל את הפשרה ברגע האחרון. כל הטיוטות שהוחלפו בין הצדדים הינן טיוטות לצורכי פשרה בלבד, וככל שלא יחתם הסכם פשרה בתיק, אין להן כל תוקף ולא ניתן להציג אותן בבית המשפט.

  תגובה
 • 17:36, 28 בינואר 2015

  אז הצפי לחתימה הוא 30 יום או שיש סיכוייל שזה יקרה הרבה לפני ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו״ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  19:27, 28 בינואר 2015

  להערכתי, לפחות 30 יום. אתה צריך לקחת בחשבון שאחרי שחברת ביטוח מאשרת פשרה כלשהי, צריך עורך הדין המייצג לפנות גם למבוטחת ולתת לה לפחות 30 יום להתנגד לפשרה, לרוב המבוטחת לא מתנגדת, אך לוקח זמן לקבל את הסכמתה.

  תגובה
 • 05:59, 29 בינואר 2015

  אני חושב שכל האישורים התקבלו כולל של המבוטח ונשאר רק הנוסח הסופי שעליו הם עובדים האם זה אומר שעדיין צריך לעבור שוב את כל תהליך האישורים? תודה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו״ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  07:35, 29 בינואר 2015

  אם כך, אין צורך באישורים חוזרים. באופן טכני אפשר לסיים את הכנת ההסכם תוך כמה דקות. באופן מעשי לוקח לצדדים זמן (שבוע/שבועים), לחתום ולהעביר הלאה.

  תגובה
 • 13:54, 29 בינואר 2015

  איך זה הולך הצדדים מחליפים נוסחים ואז אני חותם בסוף אחרי שהם חתמו או שאני חותם ראשון ואז הם חותמים ? למה עורכי הדין מחליפים בינהם נוסחים אם היה מגשר בתמונה המגשר הוא לא זה שמנסח הוא רק חותם ? תודה רבה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  15:03, 29 בינואר 2015

  אחרי שעורכי הדין מגיעים להסכמה על הנוסח שולחים לכל הצדדים נוסח סופי עליו הם חותמים, ובד"כ מישהו מהצדדים מרכז את כל החתימות. כל עורך דין אוהב לעבוד בצורה אחרת, אך התוצאה הסופית זהה - הסכם פשרה חתום ע"י כל הצדדים אותו מגישים לביהמ"ש.

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.