פוסט טארומה - פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה
 • nir

  נשלח ע"יnir 13:02, 23 ביולי 2012

  אשתי נפגעה קשה לפני כשנתיים בתאונת דרכים. מבחינה גופנית היא הצליחה להיפטר מרוב הבעיות שלה, אבל מבחינה נפשית היא פשוט הפכה לבלתי נסבלת (מפחדת מכל דבר, לא ישנה כל הלילה, צועקת על הילדים, מסתגרת בבית ולא עושה כלום) - היא מטופלת כבר חצי שנה ע"י פסיכיאטרית פעמים בשבוע, ואין שום הטבה במצבה. הבנתי מהרופאים שהיא סובלת מפוסט טראומה קשה. יש מה לעשות? יש את מי לתבוע?

  השב
 • 13:07, 24 ביולי 2012

  בוודאי שיש מה לעשות – צריך להגיש תביעה נגד חברת הביטוח האחראית לפצות את אשתך ולבקש מבית המשפט למנות מומחה פסיכיאטרי שייקבע את נכותה ומגבלותיה. לאחר חוות הדעת ניתן יהיה לגשת לחישוב הפיצויים. משאלתך לא ברור האם נפגעה כהולכת רגל? נוסעת? נהגת? יש לך אישור משטרה (ממנו ניתן יהיה לדעת איזו חברת ביטוח אחראית). האם עבדה לפני התאונה? האם נזקקת היום לעזרה של בני הבית? עזרה בשכר? עקרונית אם תיקבע לה נכות עקב התאונה ניתן יהיה לתבוע פיצויים עבור הפסד השתכרות, עזרה, כאב וסבל, הוצאות נסיעה, הוצאות טיפולים ועוד.

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.